Materstvom sny nekončia, Lady Mel – tanečníčka

Keď tancuje Lady Mel, zimomriavky sú zaručené. Miliónová tanečníčka Melánia Kasenčáková, úžasná, sebavedomá žena neobmedzených schopností (pre moju osobu aj víťazka súťaže Miliónový tanec) mi v prítmí kaviarne, pohodlne uložená v kresle, pri popíjaní čaju z čerstvej mäty dovolila nazrieť do svojho sveta. Kúsok z tohto rozhovoru mám i pre vás.

Si tanečníčka, vedieš tanečnú školu. To čo ťa baví, to ťa aj živí. Aká bola tvoja cesta?
Rodičia ma doviedli za ruku na gymnastiku, neskôr to bol tanečný klub Trend v Poprade.  Asi aj pre to, že tam chodila aj moja setra. Potom zavítal do Popradu uznávaný hip-hopový tanečník a odvtedy som s hudbou a tancom spojená.

Ak by si netancovala, čo iné by si robila?
Čokoľvek, milujem bytový design, varenie, ale aj módu a produkciu. Milujem veľa vecí a oceňujem na sebe tvorivosť a prispôsobivosť, a v súčasnosti aj to, že sa to o sebe už viac nehanbím povedať. Som šťastná a vďačná za každú skúsenosť. A milujem mať 31 rokov… No, dobre, tak o necelý mesiac 32… (smiech)

Si šťastná a ja ti to verím. Čo robíš preto, aby si bola šťastná?
Nestrácam čas kávičkovaním, obklopujem sa už len ľuďmi, s ktorými mi je fajn, inšpirujem sa nimi, píšem si veci, ktoré chce moje srdce a postupne si ich plním. Okrem toho sa potrebujem cítiť –  byť sama so sebou, a aj keď je to teraz komplikovanejšie s časom, jednu hodinku denne si pre seba oficiálne vyhradzujem. Každý deň mám okrem výuky aj svoje tréningy, buď je to breaking v škole breaku, alebo jam s mojimi top študentkami, či fitko s osobným trénerom. Kľud pri hudbe a knihe prichádza večer, teda okrem mailov, ktoré vždy večer do polnoci riešim.

Bola si jednou zo súťažiacich v miliónovom tanci. Čo ti miliónový tanec dal a čo vzal?
Dal mi možnosť vyskúšať všetky tanečné štýly, a to je sen každého tanečníka, ktorý miluje tanec, ktorý ním žije. Dal mi možnosť začať žiť v Bratislave, môcť si otvoriť tanečnú školu, ktorá funguje doteraz. Ja na to spomínam veľmi rada a som za to vďačná. A čo mi vzal? Nič mi nevzal, možno len energiu, ale bez toho by to nešlo.

Tvoju tanečnú školu navštevujú deti aj dospelí. Aký je rozdiel medzi učením tancovať deti a dospelých?
Jaj, rozdiel je strašne veľký. Ja to hovorím takto: „Keď mám deti, tak sa učím od nich a keď mám dospelých, tak učím ja ich.“ Všetci sa chcú baviť a deti špeciálne. U mňa na tréningu sa nesedí, chcem ich naučiť tešiť sa formou tanca. Tanečníci, ktorí tancom žijú, na párty sedieť nevidíte.

Od miliónového tanca si prešla dlhú cestu, stala si sa matkou, si zasnúbená. Ako blízko má tvoj partner, dnes už snúbenec, k tancu a tancuješ s ním?
Spoznali sme sa tak, že sme v lete v Taliansku tancovali proti sebe, no a na druhý rok sme už išli spolu, dvaja proti dvom. Teraz už málo spolu tancujeme. Je to tak ako sa hovorí: „Obuvníkové deti chodia bosé.“ Robí hudbu, je producent, už netancuje. Tým, že máme malú dcérku sme obmedzení časom, ja som s ňou doobeda a on poobede. Ja som už na tento režim nabehla a jemu to ešte trošku robí problém, ale snaží sa. Nemáme na výber, moji rodičia sú preč a jeho sú v Taliansku. Hľadáme správnu cestu.

Ktoré tri vlastnosti miluješ na svojom partnerovi?
Milujem jeho kľud, ktorý mne, naopak, chýba. No niekedy je ale ten jeho kľud pre mňa aj jeho zlá stranka. Je dobrý otec, a milujem sa s ním milovať.

12592648_1215292058484350_1148788036026086403_n

Pred tromi rokmi sa vám narodila dcérka. Ako ťa zmenilo toto vaše kúzelné dievčatko
Zmenila ma najviac v živote, citim sa byť úplná, scelená, cítim ženstvo, učím sa trpezlivosti, teším sa zrelosti. Je to ten najkrajší pocit, byť jej mamou.

Každá z nás potrebuje oddych, vypnúť, byť sama so sebou, tak ako si už spomínala. Ako oddychuješ?
Oddychujem väčšinou aktívne a patrí sem plávanie, výrivka, sauna, masáže, hudba. Oddychujem aj pri varení, jedení a samozrejme spánkom.

Si narodená v znamení barana, možno aj preto pre teba nič nie je nemožné. Poznám to, sama som narodená v tomto znamení. Aký je Tvoj sen, po čom túžiš?
Chcem byť v Cirque du Soleil, chcem byť súčasťou najkrajšieho ľudského cirkusu na svete a chcem sa aj ja s nimi dotýkať ľudských sŕdc.

Kde sa vidíš o 10 rokov?
O desať rokov sa vidím s celou mojou rodinou v Kanade, práve v Cirque du Soleil.

Záverom, čo by si chcela odkázať našim čitateľkám?
Že nikdy nie je neskoro, že materstvom sny nekončia, ale len začínajú, a že dieťa je šťastné vtedy, keď je matka šťastná. Pozdravujem ich a úprimne ďakujem za každé “zavadené oko” na tomto článku. „Women Power!

Zo stretnutia s Mel som odchádzala s hrejivým pocitom, že my ženy sme dokonalé bytosti. A materstvom sny naozaj nekončia, viem to…

PS: Keby som bývala v Bratislave, tancujem s Mel :).

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.