Bobrík odvahy, Veronika Remišová – poslankyňa NR SR

Je ženou, ktorá mala odvahu verejne odhaliť veľké korupčné kauzy. Aj preto je dnes so 71 618 preferenčnými hlasmi zvolenou poslankyňou do Národnej Rady SR. Robiť dobrú politiku môže ten, koho záujem o veci verejné je natoľko silný, aby potlačil strach a neistotu, u Veroniky Remišovej je tento záujem citeľný. Pre mňa s jej vstupom do politiky vstupuje aj šikovnosť, čestnosť a odvaha.

Veronike Remišovej som položila tri otázky.

1. Čo pre Vás znamená úspech?
Úspech je pre mňa každé prekonanie seba samej. Ak musím vyvinúť obrovskú námahu, prekonať strach, urobiť niečo, o čom som si myslela, že to nedokážem. A nie sú to žiadne hrdinské činy, často sú to drobné veci. V mladosti som skautovala a  úspechom bol pre mňa napríklad bobrík odvahy – hodinová cesta cez les, sama o polnoci…   Alebo keď som prišla do Bruselu do Európskej komisie, bolo treba spraviť prednášku pre francúzskych profesorov. Žiadnemu kolegovi sa do toho nechcelo, Francúzi boli najhorším publikom s otravnými otázkami. Bola som úplný nováčik, ale zaťala som zuby a s obrovskou trémou som dala svoju prvú prezentáciu. Alebo odpustenie podrazu kolegovi a podanie ruky…  Čím ťažšie sa mi niečo robí, tým som nakoniec spokojnejšia, že som to dokázala. Ale na mojej ceste boli dôležité aj zdanlivé neúspechy. Napríklad v eurovoľbách mi chýbalo asi 1000 hlasov k zvoleniu do Európskeho parlamentu. No som veľmi rada, že sa mi to nepodarilo. Na Slovensku môžem spraviť neporovnateľne väčší kus roboty, najmä v súčasnej politickej situácii.

2. Aká téma je pre Vás najdôležitejšia, ktorej sa budete v novom parlamente venovať?
Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti sú v prvom rade protikorupčným hnutím. Boju s korupciou som sa venovala na svojich blogoch a budem v tom pokračovať aj naďalej. Zdá sa, že vláda, ktorá práve vzniká, bude k tomu žiaľ, poskytovať dostatok podnetov. Očistiť krajinu od korupcie považujem momentálne za jedno z najdôležitejších poslaní. Najhoršie však je, že vinníci na Slovensku nie sú potrestaní a polícia a súdy šikanujú tých, čo na korupciu upozornia. V kauze kompa, na ktorú som upozornila, polícia nakoniec vyšetrovala kvôli blogu mňa a nie aktérov kauzy. Okrem korupcie sa chcem venovať školstvu a Európskej problematike.

3. Čo pre Vás znamená štýl?
Štýl je niečo, čo prezrádza trochu z nášho vnútra. O niekom viac, o inom menej. Na rozdiel od módy, ktorá sa riadi vonkajším trendom a tým, čo práve letí v obchodoch, štýl je vzťah medzi vnímaním seba samého, svojej identity, ponímania svojho tela a vnútorného nastavenia. Väčšinou štýl vyjadruje to, ako sa cítime, alebo čo prežívame. Móda je o šatách, štýl je o človeku. A žena, ktorá má rada štýl, vie dostať zo svojho tela (aj nedokonalého) to najlepšie…

Názory a pohľady Veroniky Remišovej si môžete prečítať aj na jej blogu: http://veronikaremisova.blog.sme.sk

PS:
Tieto tri otázky som položila aj ďalším úspešným ženám, poslankyniam NR SR. Ich odpovede budeme postupne uverejňovať.

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

Prečítajte si ďalšie rozhovory, kde boli položené rovnaké otázky:

lucia nicholsonova Naprávanie skrivodlivosti sveta, Lucia Nicholsonová – poslankyňa NR SR

 

 

 

Jana KissovaCieľavedomé snaženie, Jana Kiššová – poslankyňa NR SR

 

 

 

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Žena so štýlom, áno, som žena, ktorá má štýl, tak ako každá z vás. Mám svoj štýl, ktorý je mojím vyjadrením sa. Mám svoj štýl a vďaka nemu nesplyniem s davom. Ten štýl ide zvnútra a ja sa mu plne oddávam.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.