Neplánujem

Máme to u nás doma, čo sa plánovania týka, podelené. Môj muž už teraz vie svoj pracovný harmonogram na celý nasledujúci rok. Vie presné termíny kurzov a seminárov, vie kde sa mu zmestí dovolenka, vie, ktoré termíny treba nechať voľné, pretože deti budú mať súťaž. Plánovanie je úplne prirodzenou súčasťou jeho sveta. Obdivujem jeho striktnosť a presnosť.

Mojou prirodzenou súčasťou sú zmeny a rýchle prispôsobovanie sa novým situáciám. Program sa mi mení aj viackrát za deň, takže často vyzerá môj deň úplne inak, než bolo v pláne ráno. Dlhodobé veci väčšinou neplánujem. Ale áno, mám nejakú predstavu, ako by to asi mohlo vyzerať. Ale striktnosť naozaj nemám v popise osobnosti. Plány aj pár dní dopredu som si odvykla robiť, keď boli deti malé. Takmer vždy, keď som niečo naplánovala a tešila sa dopredu, väčšinou plány padli. Smútok som si nechala pre seba a do ďalšieho plánovania som sa púšťala s čoraz väčšou opatrnosťou. Prestala som sa tešiť na niečo, čo by mohlo byť o pár mesiacov.

Mám svoje predstavy o tom, ako by mal vyzerať môj ďalší pracovný, osobný aj rodinný rok. S plánmi som opatrnejšia. Viem, že začiatok januára bude pracovný a veľmi perný. To mi zatiaľ úplne stačí. Som zvedavá, čo mi život prinesie a aké nové veci ma čakajú. Áno, to je to, čo keby som plánovala, tak by bolo v mojich plánoch. Noví ľudia, noví priatelia, nové zážitky, nové objavy.
Ak by sa dalo naplánovať to, že budem zdravá, šťastná, spokojná a usmiata, tak aj toto je plán. A byť skvelou maminou, úžasnou ženou a byť sama sebou. 17-tka bola vždy moje obľúbené číslo, takže 2017 bude jednoducho dobrý rok. Je to zatiaľ pre mňa takmer prázdny list papiera, s pár náčrtmi. Zapíšem ho až postupne, ako ho budem žiť.

Vladena

 

Prečítajte si tiež: Aký bude rok 2017 podľa čínskeho horoskopu?

 

 

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

šéfredaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.