„Nie v hlave, ale v srdci je začiatok“

Nový rok a nové začiatky. Alebo ako sa v dnešnej dobe plnej cieľov a záväzkov dopracovať k šťastnej prítomnosti…

„Život je preto krásny, lebo má viac začiatkov ako koncov” (Jaroslav Filip)

Medzi najčastejšie ženské predsavzatia patria: Byť zdravá, schudnúť, šetriť, tráviť viac času s rodinou a priateľmi, mať nové koníčky, cestovať… a podobne.

 „Každý začiatok veľkej veci je nepatrný“ (Cicero)

Novým rokom uzatvárame sami so sebou dohody o tom, čo by sme chceli dosiahnuť. Aj keď to nemusia byť vyslovené predsavzatia, stačí len maličká túžba v nás, myšlienka o tom, čo by sme chceli. Pretože, ruku na srdce, každý z nás po niečom túži.

„Predstavivosť je začiatok vytvorenia. Človek si predstaví po čom túži, chce to, čo si predstaví a nakoniec vytvorí to, čo chce.“ (George Bernard Shaw)

O tom, že nám Nový rok ponúka nové začiatky, si však mnohí myslíme svoje… Každý okamih je v skutočnosti predsa nový začiatok. A každý okamih je príležitosť začať odznova. Hovorí sa, že čas je len ilúzia. A namiesto toho, aby sme videli každý okamih ako to nové a krásne, sústredíme sa na minulosť či budúcnosť..

„Nie v hlave, ale v srdci je začiatok“ ( Maxim Gorkij)

V našich životoch sú veci, ktoré neovplyvníme, ale sú aj také, ktorým môžeme napomôcť. Rok 2017 sa bude niesť v znamení nových začiatkov. Nepevné veci sa vraj rozpadnú, tie s pevnými základmi vydržia a odolajú. Ak je však niečo nefunkčné už teraz, je len otázkou času, kedy to skončí.

„I keď svet ide stále dopredu, mladí ľudia musia vždy začínať od začiatku“ (Johann Wolfgang von Goethe)

Preto, ak sme šťastní teraz, tešme sa z danej chvíle, z maličkostí. Minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Minulosť už bola, budúcnosť je ďaleká, ale prítomnosť je tu a práve teraz… Najcennejší prítomný okamih…

,,Žiť v prítomnosti je to najlepšie, čo môžem urobiť“ (Nelson Mandela)

 

Všetkým štýlovým ženám prajem, aby boli samé sebou, aby bol Nový rok 2017 pre nich v znamení neustálych krásnych začiatkov, tých najkrajších prítomných okamihov.

 

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: 7 tajomstiev ľudí, ktorí dodržiavajú svoje novoročné predsavzatia

 

Zdroj:/http://citaty-slavnych.sk/autori/jaroslav-filip/?q=34353
http://citaty-slavnych.sk/autori/johann-wolfgang-von-goethe/?q=31148

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.