Oblečme sa do kvetov a predĺžme si leto

 

Ak by ste ma chceli presvedčiť, že vám nie je ľúto, že leto už skončilo, zrejme neuverím.
Jeseň sa tento rok prihlásila o slovo príliš skoro a nasadila príliš rýchle tempo.

V studenom období máme prirodzene tendenciu obliekať sa do tmavých farieb a aj celkovo “pochmúrnejšie”. Možno je to pocitom, že tmavé farby sú akoby hutnejšie a lepšie chránia pred zimou, možno tým, že je menej svetla, menej slnka, tak aj my sa prispôsobujeme tomuto stavu svojím mimikry v oblečení.

Bojovať o letnú náladu sa určite ešte oplatí. Najlepšie je asi sadnúť do auta alebo lietadla a predĺžiť si leto minimálne niekde na juhu Európy:) Ale keďže nie všetci máme takéto možnosti, poďme to skúsiť jednoduchšie. Čo vám najviac evokuje leto? Aký obraz si predstavíte, keď sa vysloví toto slovo? Pre mňa je to rozkvitnutá lúka s nepokosenou trávou, kde sa dá len tak ležať a pozerať na oblohu a plávajúce oblaky. (A potom ešte more a jeho farba…)

Kvety vyšívané aj kvetinové vzory na akomkoľvek kúsku oblečenia sú presne tou chuťovkou, ktorá dokáže človeku – žene :), vyčariť letný feeling. Kvety sú znova a znova jedným z trendov, ktoré patria medzi top, aj túto jeseň a zimu a patria tam už niekoľko sezón po sebe.

Zvoliť môžete úplne klasickú výšivku dokonca aj v typicky ľudovom motíve, sofistikovanejší etno štýl ale aj látku plnú nežných poľných kvietkov, či neprehliadnuteľných veľkých kvetov v modernejšom štýle. Najbežnejšie v obchodoch uvidíte kvety na šatách, topoch, na blúzkach a košeliach, tunikách, mikinách a sukniach. Nežné kvetinové vzory dobre vyniknú s hrubými pletenými svetrami, pulóvrami a kardiganmi. Rifle a kvety sú tiež osvedčená kombinácia, teraz nájdete aj denimové veci s výšivkami kvetov. Pri topánkach sa nebojte ísť do nezvyčajnej kombinácie topánok v pánskom štýle s dlhými aj krátkymi kvetovanými šatami a sukňami.

Vyberajte s odvahou a radosťou a tiež predstavou, že leto v duši nemusí končiť nikdy 😉

Vladena

IMG_5740IMG_5736IMG_5743IMG_5741IMG_5731IMG_5738IMG_5732IMG_5733IMG_5742IMG_5737IMG_5739IMG_5735IMG_5734

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.