Čo aktuálne nájdete v obchodoch – Jarné trendy.

Vždy je dobré vedieť si urobiť radosť. Čímkoľvek. Samozrejme, každý človek je iný a každého teda aj poteší niečo iné. Predpokladám, že väčšina žien už tuší o čom hovorím. Doniesť si domov jeden, dva a viac kúskov nového oblečenia vie byť občas duševná náplasť na osobnú boliestku. 🙂  Alebo aj dôvod na výlet, či dobré vyplnenie upršaného podvečera.

Keď sa teda momentálne vyberiete do obchodov, čo čakať, že nájdete? A čo si z toho množstva vybrať, aby ste si doplnili šatník o niečo, čo je v aktuálnej sezóne in?

Samozrejme, každú sezónu sa dá očakávať niečo nové. Biznis sa musí točiť (našťastie pre nás stále noviniek chtivých) a tak aj sezóna jar-leto 2016 prináša veci, za ktorými sa oplatí obzrieť.

shutterstock_405896509Denim, džínsovina, rifľové veci. (Tak mi napadá, majú ešte aj v inom jazyku toľko výrazov pre jeden materiál?) Už od jesennej sezóny sa nás módne domy a fashion guruovia snažia presvedčiť, že slim fit džíny sú out. Má to tú výhodu, že v obchodoch sa skutočne teraz dajú nájsť všetky možné strihy nohavíc (nielen teda tých denimových). Slim strih nájdete stále – aj vo verzii so zvýšeným pásom, ale veľa nohavíc je tzv. flared – rozširujúce sa od bokov, stehien alebo až kolien dole, stále tu máme pohodlné mom jeans – vyšší pás, postavu kopírujúci strih, teda dolu zúžené, ale neobopínajúce ju natesno (niekedy sa tomu hovorilo “mrkváče”), boyfriend verzia, ktorá má vyzerať, že vám je trochu veľká (ako keď si oblečiete džínsy svojho priateľa) a potom všetky tieto typy ešte v skrátenej verzii – pár centimetrov nad členok – cropped. Najnovším modelom sú tzv. slouchy – voľné džínsy rovnéhu strihu.

Stále je aktuálny trend byť v denime od hlavy po päty (či členky), treba len dodržať zásadu, aby džínsovina nebola rovnakej farby ak kombinujete viac kúskov.

K denimovým bundám, košeliam, overalom, sukniam a šatám pribudli najnovšie aj kabáty.

Veľkým trendom, ktorý určite vynikne v letných mesiacoch, sú volány. Nájdete ich najčastejšie na tričkách, blúzach a sukniach. Jemné aj mohutné. Je to veľmi ženský detail, ktorým oživíte hoci aj boyfriend džínsy s teniskami. V tomto romantickom feelingu môžete zájsť ešte ďalej a vyskúšať aj tričko či blúzu s odhalenými plecami – nielen s volánmi.

K tým čisto ženským trendom patria určite aj transparentné materiály a vyšívané ornamenty. Stále je tu pretrvávajúca vlna 70-tych rokov, s tým súvisiace etno motívy a teda aj výšivky.

Metalické materiály, najmä striebornej farby, na topánkach, vo väčšom či menšom množstve aj na oblečení evokujú futurizmus, ale tak trochu aj disco éru 80-tych rokov.

Pastelové farby máme už s letom tak nejak samozrejme spojené, tento rok tón udáva jemnučká studená modrá a ružová.

Kvetinové motívy k letu určite patria, takže ich tiež nájdete všade a vo veľkom štýle, tak isto ako aj prúžky na všetky spôsoby.

Stále tu máme tiež trend nosenia setov, teda kúskov, kde “vrch” aj “spodok” je z rovnakej látky, “pyžamové” košele sa v lete tiež nestratia a predĺžené košele či už rovné alebo stiahnuté páse (opaskom, šatkou, pásom kože…) sú neskutočne pohodlné, či už trávite deň vonku alebo musíte byť v práci. Šnurovanie je tiež detail, ktorý sa vrátil zo 70-tych a 90-tych rokov, viazanie a mašle okolo krku na šatách a blúzkach je ešte doplnok romantického nádychu.

V opozite k romantike je tu trend zaraďovania športových kusov oblečenia do šatníka na denné nosenie. Tepláky s lodičkami a sakom, športová podprsenka pod romantickými rozviatymi šatami a o teniskách k sukni, šatám či saku alebo blejzru už ani netreba hovoriť.

Klobúk je stále vítaným a v lete najmä praktickým doplnkom, šperky sú sofistikované a môžete ich mať naozaj veľa. Náramkov na ruke koľko unesiete a prsteňov, koľko máte prstov. 🙂

Ako náhrdelník vám postačí hrubšia zamatová stužka, tenučký šálik alebo naopak, môžete to hodiť do etno štýlu skutočne masívnym náhrdelníkom z prírodných materiálov.

A topánky? Šnurovanie, šnurovanie a zase šnurovanie. Sandále, rovné, s podpätkami 5 aj 10 centimetrovými. 5 centimetrové podpätky všeobecne (môžem len odporúčať, chodí sa v nich viac než komfortne). Topánky aj klasické lodičky s okrúhlou špicou, ale tiež tzv. pointed- do špicu. Remienky okolo členkov sú nielen efektná ale tiež praktická záležitosť. Masívne podrážky a opätky v štýle 70-tych a 90-tych rokov prirodzene dopĺňajú oblečenie z tejto dekády. Tenisky hocikedy a k hocičomu samozrejme.

Zhrnutie? Táto sezóna si od vás pýta byť ženou “se vším všudy”. Skúšajte, vynovujte, experimentujte, vyjdite zo svojej komfortnej zóny a užívajte si naplno svoje ženstvo, letnú ľahkosť bytia a seba samé. Je to najlepšia investícia do vášho života.

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.