Cítiť sa uvoľnene- to je základ letného oblečenia

Už samotné slovíčko LETO v nás vyvoláva dobrú náladu, predstavu pohody, oddychu a zvoľnenia zo zvyčajného tempa. Predstava stresu a stiahnutosti patrí do celkom iného obdobia.

Uvoľnenosť sa prirodzene pretavuje do všetkých oblastí života a tak je jasné, že aj čo sa týka oblečenia, máme tendenciu prispôsobiť ho tomuto pocitu.

V lete je určite vhodnejšie voliť prírodné materiály, nie je v nich tak teplo a teda sa aj menej potíme. Ľan je vzdušný ale trochu nepoddajný materiál, netreba zabudnúť, že veci z neho sú a majú byť voľného strihu (pri tých obtiahnutejších-ak sú naozaj príliš obtiahnuté- hrozí roztiahnutie materiálu vo švoch). Hodváb a viskóza sú ľahučké a jemné a oblečenie z nich je čistá radosť, dotýkajú sa tela jemnučko, nehrejú a vyzerajú veeeľmi luxusne. Platí to, čo pri ľane, oblečenie z nich je väčšinou voľného strihu. Bavlna je najbežnejší materiál, ak tričko, tak v lete určite bavlnené.

Ale tiež je rozdiel, či máte na sebe niečo prísne obtiahnuté, či niečo voľnejšie. Veci “na telo” vždy hrejú viac.

Horúčavy nás prirodzene nútia obliekať si toho čo najmenej. Treba si dať ale pozor a neskĺznuť pritom do nechcenej vulgárnosti či nevkusu. Obliecť si krátke nohavice a crop top, ktorý odhaľuje bruško na letné kúpalisko je vporiadku. Do práce a do mesta už menej.

Je pár nepísaných pravidiel, ktoré ak dodržíte, nemusíte sa obávať žiadneho faux-pas, budete vyzerať rafinovane, ale nie prehnane.

Ak odhalíte nohy, vrchná časť oblečenia by mala byť decentnejšia, žiadny hlboký výstrih. A naopak, ak odhalíte dekolt, zakryte nohy. Rafinovanosť v odhaľovaní tela je vždy príjemnejšia než prvoplánová nápadnosť. Toto platí cez deň. Na večernú udalosť je to už na vašom uvážení, či odvahe a určite si môžete dovoliť viac.

Odhalené bruško, či sexi obtiahnutý top si tiež žiada zakrytý dekolt a úplnú uvoľnenosť v oblečení spodnej časti tela- teda doplniť dlhou vlajúcou sukňou, širokými nohavicami alebo klasickou sukňou Áčkového strihu v dĺžke pod kolená.

Všeobecne platí, ak je vrchné oblečenie obtiahnuté, spodok má byť voľnejší a naopak.

Podľa typu postavy si už potom treba určiť, čo je vhodnejšie- kde zvoliť variantu priliehavú a kde voľnejšiu.

Komfort v lete zabezpečia určite aj slnečné okuliare a štýlový klobúk. Voľné kimono na prehodenie cez seba oceníte aj na ochranu proti slnku aj ako mierny zahrievací prvok.

Doležité je cítiť sa uvoľnene a sám sebou, užívať si teplo a pohodu 🙂

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

šéfredaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.