Trendy šperky na tento rok

Nepoznám hádam lepšieho pomocníka v móde, ktorý by dotvoril, alebo doladil aj úplne obyčajný outfit. O kom hovorím? O šperku. Ak si kladiete otázku, či pri šperkoch môžeme hovoriť o trendoch, nakoľko hlavným zámerom dizajnéra by malo byť vyrobiť niečo originálne, odpoveď je áno. 

Nielen naše oblečenie, ale i šperky podliehajú módnym trendom. Módne trendy vždy reflektujú dobu, ktorú žijeme a dizajnéri šperkov to veľmi dobre vedia. Čo si teda dokúpiť, prípadne vytiahnuť a pohľadať v našich šperkovniciach? 

Jedným z hlavných trendov roku 2023 je návrat k prírode a odkaz na jej liečivú moc.  Aj preto hlavným trendom, čo sa materiálov týka, sú perly a polodrahokamy.

Zaostrené na perly

Perly a šperky s perlami, sú jedným z najvýraznejších aktuálnych módnych trendov. Či už si vyberiete šnúru klasických pravých perál, alebo dáte prednosť riečnym, alebo umelým, nosia sa na náhrdelníkoch, prsteňoch, náušniciach, či príveskoch. Túto jar sa skutočne nosia vo veľkom, nemusí ísť len o jeden šperk. Investícia do klasických perál má význam, no dnešný trh a ponuka výrobcov prináša rôzne dostupné a aj cenovo prijateľné šperky, ktoré vám skvelo poslúžia. 

Perly sú nadčasovou a nestarnúcou klasikou už po stáročia. Sú sofistikované a elegantné, pre niekoho môžu byť až príliš klasické. 

Barokové perly

Ak chcete niečo iné, barokové perly môžu byť pre vás to pravé. Tieto perly sa líšia vzhľadom, majú moderný nádych a sú veľmi všestranné. Dodajú perleťový vzhľad, vďaka ktorému vyniknete a budete pôsobiť jedinečne. Sú vhodné pre ženy, ktoré sa chcú odlišovať a milujú extravaganciu. A keďže perly sú prírodné produkty, nikdy žiadna nebude mať rovnaký tvar. Špeciálne pri barokových perlách platí, že každá jedna nedokonalosť sa nepovažuje za nedostatok, ale práve predstavuje niečo iné a unikátne. 

Nielen pre dámy

Ak si myslíte, že šperky sú čisto dámskou záležitosťou, opak je pravdou. Dnešná generácia mužov sa chce zdobiť a čoraz viac okrem klasických náramkov a retiazok, siahajú po perlových náhrdelníkoch.

Môj tip pre vás:

Vyskúšajte šnúru elegantných klasických perál k rockovému, alebo obyčajnému tričku, prípadne mikine. Z výsledku môžete byť milo prekvapené.

Šperky z polodrahokamov

Príroda má veľkú moc a špeciálne kameňom darovala rôzne liečivé a harmonizačné účinky, ktoré nás v živote podporujú, prípadne nás majú ochraňovať, alebo očisťovať. Šperky s takýmito kameňmi, už nemusíte hľadať len v „ezoterických obchodoch.“ Čoraz viac dizajnérov práve takéto kamene vkladá do svojich šperkov. 

Vrstvenie a spôsob nosenia

Už zopár rokov v šperkoch prevláda skôr minimalizmus a hoci je z môjho pohľadu nadčasový, trendom pre tento rok, je vrstvenie. Od vrstvenia viacerých šperkov naraz, až po mix štýlov.

Na vrstvenie si však každý netrúfa a preto, ak chcete byť trendy, zvoľte skôr jeden zaujímavý a nápadný šperk, ktorý upúta pozornosť. Vybrať si môžete práve ten s perlami, alebo šperk s polodrahokamami. 

Nielen samotné šperky, ale aj spôsob nosenia šperkov je samotným trendom. Veľkým trendom je nosenie jedného pečatného, alebo iného vhodného prsteňa na malíčku. Tento rok platí, že čím viac šperkov na sebe máte, tým viac ste trendy. Nosí sa veľa prsteňov, retiazok, náramkov, ale aj náušníc. 

Výrazné náušnice opäť v kurze

Prevláda zlatá

Hoci sa aktuálne nosí všetko, z farieb kovu dominuje farba žltého zlata. Pri kúpe šperkov však dbajte na svoj farebný typ a vyberajte si tie farby kovu, ktoré najviac lichotia vašej pokožke a farebnému typu. 

Monika

Facebook komentár
Monika

Monika

redaktor

MONIKA FILIPOVÁ - MÓDNA STYLISTKA, FASHION A IMAGE COACH. MILOVNÍČKA KRÁSY VO VŠETKÝCH JEJ PODOBÁCH.