Must have

Výraz “must have”, teda “musíte mať” sa vo svete módy týka najmä sezónnych záležitostí. Každú novú sezónu (jar-leto, jeseň-zima), sa objavujú nové trendy – farby, strihy, materiály, potlače. Nové veci, ktoré útočia na naše zmysly :). (O tom, že žijeme v konzumnej dobe a nakupujeme, vlastníme a skladujeme viac, než je potreba niekedy nabudúce možno…)

Sú trendy, ktoré prídu a odídu bez väčšieho povšimnutia, a potom sú tie, pri ktorých stojí za to sa pristaviť. Každá sezóna má niekoľko hlavných trendov a niekoľko menších. Sú také, ktoré sa udržia viac sezón, aj tie, ktoré prežijú len jednu. Podozrievam ľudí, ktorí sú za to zodpovední, že veľmi dobre sledujú, čo sa dobre predáva, a teda je aj obľúbené u širokých más a jednoducho spravia zoznam, s čím treba v ďalšej sezóne pokračovať, s čím sa to oplatí:)).

Otázkou zostáva, či sa v dnešnej rýchlej dobe dá vymyslieť ešte niečo nové. Preto tu dnes máme veľa návratov k módnym témam celého minulého storočia a aj “pár” detailov z dôb dávno minulých. Menia sa akurát kombinácie a aj to, čo bolo niekedy módnym faux pas je už dovolené. Myslenie ľudí sa uvoľnilo a skutočne každý môže nosiť to, v čom sa dobre cíti, na druhej strane tu chýba akýsi poriadok a elegancia, snaha byť tým najlepším ja aj v tom, čo mám na sebe.

Ja sama nemám rada, keď mi chce niekto diktovať, čo mám nosiť. Nemala som to rada ako dieťa, ako tínedžer už vôbec nie a teraz ani nehovoriac :). Našťastie, teraz sa mi do toho už ani nikto montovať nesnaží :)). Must have aktuálnej sezóny je však trošku iná káva. Z aktuálnych sezónnych trendov je vždy pár takých, ktoré sa oplatí vyskúšať a aj zakomponovať do svojho šatníka. Zaktuálniť ho, dať mu čerstvý nádych a nechať sa trochu objať tým, čo panuje (v móde) všade dookola. Netreba byť oblečený od hlavy k pätám v novinkách, ale nová farba, alebo iný strih nohavíc či košele môže obohatiť aj osviežiť možno už trochu zabehaný a okukaný štýl. Vôbec pritom netreba ísť proti sebe a siliť sa do vecí, o ktorých sami vieme, že “toto vôbec nie”. Ale zase – tak ako sa prispôsobujeme dobe cestovaním, používaním technických noviniek, skúšaním nových chutí a jedál – prečo sa trochu nenechať uniesť prúdom módnych trendov?

Must have kúsky aktuálnej sezóny volajú po teple a slnečných lúčoch. Po uvoľnení, odviazaní sa a neohrozenom pocite vedieť byť ženou. Čo je teda dobre túto sezónu určite neprehliadnuť?

Neodolateľná ružová – od malých dievčatiek sa v nás skrýva túžba po tejto farbe. Vo všetkých odtieňoch a intenzite, každá žena si nájde ten, ktorý jej pristane a v ktorom sa cíti dobre.

Volány – uznajte, mäkký tvar tohto doplnku, vlnky hrajúce sa s proporciami na rôznych častiach oblečenia, sa k mužskej časti ľudstva naozaj nehodí, hoci v určitom období dejín boli súčasťou aj ich odevov.

Výrazné náušnice- také tie, ktoré si všimnete skôr, než čokoľvek iné, štýlovo akékoľvek, nezabudnite, že ďalšie doplnky už treba vyberať s citom.

Slogany- vedia povedať váš názor za vás. Na tričku, košeli aj šatách, na taške, aj topánkach. Môžete dať najavo, čo si myslíte, bez toho, aby ste niečo povedali.

Vrecovitá taška- velikánske tašky, ktoré vyzerajú ako mech s uchom, strčíte do nich aj malého slona alebo stotisíc maličkostí. Ich lovenie potom trochu trvá, ale to množstvo úložného priestoru a výraz celej tašky stoja za to.

Košeľa- klasická zapínacia košeľa pánskeho strihu, v krikľavých farbách, aj prúžkovaná klasika, oversize veľkosť, s odhalenými alebo naopak zvýraznenými pleciami, aj v kombinácii s volánmi, košeľové šaty, ktorým sa čo do pohodlia v lete vyrovná málo čo.
Platformy – výrazne hrubé podrážky, rovné aj s podpätkami (v štýle 70’s), vôbec nemusia byť mega, aj 2 cm sa počíta

Šľapky- neviem, či táto forma obuvi má aj iný slovenský názov, ale je to klasická obuv s voľnou pätou, s plnou špicou aj s “prstami von”. V subtílnom špisatom prevedení aj v športovej verzii.

A leto môže začať:)

Vladena

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.