60-ročná kráska Yasmina Rossi ničí vekové stereotypy

Múdra žena menom Beyoncé raz povedala: “ak to máš, ukáž to.”

60-ročná Yasmina Rossi “TO” určite má a nebojí sa ukázať v plavkovej kampani značiek The Dreslyn Shop a Land of Women. Strieborno-vlasá kráska s dlhými nohami tento rok oslávila 60. narodeniny, ale to neznamená, že je pripravená stiahnuť sa do úzadia.

Módny a zábavný priemysel je často obvinený z diskriminácie pokiaľ ide o vek – nielen v Spojených štátoch, ale po celom svete. Táto kampaň je určite osviežením od už očakávaného scenára plného príliš mladých modeliek. Rossi tak búra stereotypy a pripravuje cestičku pre iné krásky v zrelom veku, ako je napríklad aj Cindy Crawford.

“Zrelé ženy nie sú podporované v tom, aby sa cítili mladistvo a to je škoda, pretože ich to môže utláčať, ak majú mladícku energiu. Podľa mňa je to to, čo ich drží pri živote,” povedala Rossi Complex magazínu.

Nazvať Rossi nestarnúcou kráskou by nebolo presné. Nesnaží sa totiž zatajiť svoj vek, je naň hrdá.

sixtysexy5-600x749

Aké je jej tajomstvo? Podľa nej na tom nie je nič tajomné. “Jediné, čo som kedy urobila bolo, že som jedla organické potraviny dávno pred tým, ako to bolo moderné,” povedala pre Sunday Times’ Style Magazine.

sixtysexy1-600x418

Vôbec netreba Photoshop — prirodzenosť a Yasminine vrásky jej iba pridávajú na kráse.

sixtysexy2-600x900

photo: The Dreslyn shop/Land of Women, pinterest

zdroj: http://www.littlethings.com/yasmina-rossi-swimsuit/

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.