Oprah Winfrey, kráľovná všetkých médií

Dnes je jednou z najpopulárnejších talk show na svete The Oprah Winfrey Show a človekom – ženou za touto veľmi úspešnou show nie je nikto iný ako samotná Oprah Winfrey.

Miliardárka Oprah Winfrey je známa svojou medzinárodne uznávanou talk show od roku 1986 do roku 2011.

Narodila sa 29. januára 1954 vo vidieckej Mississippi žene menom Vernita Lee, slobodnej matke a žene v domácnosti. Oprah strávila prvých 6 rokov so svojou babičkou. Málokto o nej vie, že bola zneužívaná.

Napriek nie ľahkému detstvu bola Oprah šikovným a intelignetným dievčaťom a stala sa čestnou študentkou na strednej škole East Nashville. Získala plné štipendium a začala študovať komunikáciu. Jej činnosť  v médiách začala na rozhlasovej stanici WVOL.

Oprah je skutočne pozoruhodnou ženou. Je tiež filantropkou, herečkou, producentkou, hostiteľkou rozhovorov, autorkou a obchodníčkou. Zoznam jej úspechov je nekonečný. Vyzerá to, že exceluje v čomkoľvek, čo si zmyslí. Meno Oprah Winfrey sa stalo synonymom k slovu inšpirácia.

V súčasnosti je Oprah Winfrey jednou z najuznávanejších a inšpiratívnych žien na svete. Nepochybne, keďže táto žena tak výrečná. Jej obľúbené veci sú veľmi rešpektované a mnohí ľudia obdivujú jej pohľad na svet v takmer každej situácii.

To nie je  zlé pre ženu, ktorá začala veľmi skromne. Bola tak chudobná, že dostala prvý pár topánok vo veku šiestich rokov.

Tu sú ďalšie zaujímavé fakty, ktoré asi Oprah Winfrey nevieme:

 

Biblická záležitosť

Skutočným menom Oprah je “Orpah.” Winfrey bola po biblickej osobe v knihe Ruth pomenovaný “Orpah”, ale ľudia jej meno pravidelne nesprávne vyslovovali a “Oprah” sa jednoducho prilepilo. Podľa židovskej tradície porodila biblická “Orpah” štyroch filištínskych gigantov, pročom jedným z nich bol obávaný Goliáš.

Oprah Winfrey pravdepodobne obrov neporodí, no sama sa určite stala jedným z najuznávanejších a najviac inšpiratívnych mediálnych gigantov.

 

Dva dni prípravky

Po dvoch dňoch v prípravke  Oprah napísala svojej učiteľke, že nepatrí do tejto triedy, pretože pozná niekoľko veľkých slov. Učiteľka to prijala a umožnila jej prejsť  do prvého ročníka.

 

Denník

Oprah si vedie denný kalendár všetkých udalostí vo svojom živote od veku 15 rokov. Pre ňu je to spôsob, ako zostať uzemnenou a zabezpečiť, aby sa na ceste života  vždy pohybovala vpred. Pre Oprah existujú špecifické veci, ktoré by ľudia mali robiť vždy len preto, že je to správna vec. Dobrým príkladom je skutočnosť, že požiadala manželku Foresta Whittakera o povolenie naplánovať natočenie filmu.

 

Oprah Winfrey: Senátorka Spojených štátov?

Oprah Winfrey v roku 2007 intenzívne bojovala za prezidenta Obamu. Často bola považovaná za jeden z kľúčových dôvodov historických volieb Baracka Obamu.

Vplyv, ktorý mala na kampaň Obamu, bol obrovský. V skutočnosti guvernér Illinois vážne uvažoval o tom, že dá Oprah šancu na obsadenie prázdneho kresla v senáte potom, ako Obama opustil senátorské miesto a stal sa prezidentom Spojených Štátov.

 

Celoživotná  práca

Oprah získala cenu za svoju televíznu show v roku 1998. Dostala jej cenu za celoživotnú prácu a bol to jeden z najlepších momentov jej života. Po prijatí ceny sa rozhodla viac v kategórii Emmy Awards nesúťažiť. Ako dôvod pre svoje rozhodnutie uviedla, že s nemyslí, že by bolo správne chcieť ďalšie ocenenia po tom, čo získala cenu za svoje celoživotné úspechy.

 

Poďakovanie spoločnosti

V roku 1998 založila Oprah Angel Network, organizáciu, ktorá podporovala početné charitatívne projekty a poskytla granty neziskovým organizáciám v rôznych častiach sveta. Angel Network získala viac ako 80 miliónov dolárov. Oprah sa osobne starala o všetky administratívne náklady spojené s charitatívnou organizáciou, takže všetky finančné prostriedky smerovali do charitatívnych programov.

Oprah Winfrey inšpirovala mnohých, aby  napĺňali svoje sny. Jej posolstvo je jednoduché: tvrdo pracovať, byť autentická a môžete dokázať čokoľvek.

 

 

S láskou Nel

 

Zdroj: www.interestingfacts.tv

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.