„Ste tým, čím ste, vďaka tomu, v čo veríte.“ (Oprah Winfrey)

Oprah Winfrey

Mnohé z nás túžia po úspešnom novom roku a plánujú ako dosiahnuť vytýčené méty. Sú však ženy, ktoré žnú obrovský úspech už celé roky.

„Ste tým, čím ste, vďaka tomu, v čo veríte.“ (Oprah Winfrey)

Jednou z nich je Oprah Winfrey, popoluška, čo sa stala miliardárkou. Oprah sa narodila 29. januára 1954 v Kosciusko, v americkom štáte Mississippi. Vyrastala na farme u babičky, ktorá ju už veľmi skoro naučila čítať. Keď mala deväť rokov, vrátila sa k matke do geta v meste Milwaukee.
Tu zažila najhorší zážitok, aký môže mladé dievča zažiť. Bola opakovane znásilňovaná bratmi, strýkom a ich kamarátmi.

Matka ju neochránila v čase, keď potrebovala najviac jej lásku. V štrnástich rokoch utiekla z domu.

Dostala sa do väzenia pre mladistvých a súd ju napokon poslal k otcovi

V tom čase už bola tehotná. Dieťatko však hneď po pôrode zomrelo. Otec, u ktorého žila, bol veľmi prísny a kládol veľký dôraz na vzdelanie svojej dcéry. Vyžadoval od Oprah, aby každý týždeň prečítala jednu knihu a niečo o nej napísala. Oprah to robila veľmi rada.

Pomocou kníh sa tak dostávala do výnimočného sveta, do sveta, ktorý sa jej neskôr ponúkol ako úžasná príležitosť. Po čase mu za to bola vďačná. Oprah bola dievčaťom, čo dosahovalo v škole výborný prospech a ten jej umožnil bez prijímacích skúšok stať sa študentkou univerzity v Tennessee.

Už jej babička tvrdila, že ako malé dievčatko, len čo začala hovoriť, bola neustále akoby na javisku. Robila rozhovory s bábikami vyrobenými zo suchých kukuričných listov, alebo s vranou sediacou na plote.

Oprah bola veľmi pekná. V osemnástich rokoch vyhrala súťaž Miss Black Tennessee. Už počas štúdia herectva, komunikácie a rétoriky v Tennessee sa dostala do povedomia spoločnosti, keď sa jej naskytla príležitosť moderovať rannú talk show v baltimorskej televízii.

Pred kamerou sa objavila o niečo neskôr. Stala sa prvou černoškou, ktorá čítala v televízii správy.

,,Ak sa pozeráte na to, čo v živote máte, budete mať vždy viac. Ak sa pozeráte na to, čo v živote nemáte, nikdy nebudete mať dosť.“ (Oprah Winfrey)

Na prelome 70. a 80. rokov si ako moderátorka začala do svojej talk show pozývať prvých hostí, do relácie AM Chicago, ktorý sa neskôr stal svetoznámym ,,The Oprah Winfrey Show“. Oprah sa napriek nepriazni svojho osudu stala slávnou.

So svojimi hosťami dokáže súcitiť, vžiť sa do ich problémov a nebojí sa rovnako otvorene hovoriť o svojej minulosti. Dokonca vie povedať aj to, že napríklad v poslednej dobe nemá so svojím partnerom chuť na sex, pretože sú obaja unavení…

Oprah vo svojej show hovorí o všetkom. Od smrti svojho prvého dieťaťa už nikdy nebola tehotná a žiadne deti nemá.

Žije šťastne so svojím priateľom. Súčasťou ich rodiny sú dvaja psi, Sophie a Solomon. Aj keď Oprah žiadne deti nemá, ako sama hovorí, frekventantky jej akadémie ,, Africa ‘s Oprah Winfrey Leadership Academy for Girls“, sú vlastne jej dcérami.

Oprah vyhlásila: ,,Nikdy som nemala deti a ani som ich neplánovala. Teraz mám 152 dcér. Povedala som ich babičkám, matkám a ďalším členom rodín: Vaše dcéry sú teraz moje dcéry. Sľubujem vám, že sa o nich budem starať ako o vlastné. Sľubujem to.”

Okrem tejto akadémie nechala Oprah postaviť malé mestečko, kde dievčatá žijú. Učí dievčatá domácim prácam cez satelitné televízne vysielanie.

Oprah a jej túžby

Až raz prestane pracovať a pôjde do penzie, presťahuje sa do tohto mestečka a bude tu žiť. Oprah Winfrey nie je len skvelá moderátorka, ale aj obchodníčka. Vydáva tiež dva časopisy (O, The Oprah Magazine a O, at Home) a je spoluautorkou piatich kníh.
Má v pláne začať s pamäťou ,,Život, ktorý chcete.”
V relácii Oprah Winfrey zasadli do kresla pre hostí veľkolepé celebrity, z ktorých asi najvýznamnejšími boli prezidenti USA, Bill Clinton a Barack Obama.

 

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: Ženy so štýlom v aute, moderátorka Adela Banášová

 

http://zivotopis.osobnosti.cz/oprah-winfrey.php

 

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.