Ako Dominika Cibulková pobláznila svet

Dominika Navara Cibulková, dievča so športovým srdcom, ktoré pobláznilo svet

Svet športu patrí víťazom, ale i porazeným. Sú takí, ktorí svojou vytrvalosťou idú krôčik po krôčiku k vytúženým métam…

,,Pomeee“… je jasným signálom ,,našej“ úžasnej Dominiky, na ktorú sme právom hrdí.

Narodila sa 6. máj 1989 a vyrastala v Piešťanoch. Patrí k našim najväčším slovenským tenisovým talentom.
Rodičia ju viedli k športu už odmalička. Skúšali najskôr vodné lyžovanie, neskôr plávanie. No keď v siedmich rokoch chytila do rúk tenisovú raketu, bolo rozhodnuté. Začalo ju to veľmi baviť.

Začínala na piešťanskom sídlisku, kde sa robili tenisové prípravky. Išlo jej to, no keď prešla do klubu, kde bolo tridsať ďalších detí v jej vekovej kategórii, bola najslabšia. Neodradilo ju to, naopak, chcela sa im vyrovnať. Nebola talent, o ktorom to odmalička všetci tvrdili.

Mala však v sebe niečo iné, neuveriteľnú bojovnosť. V dvanástich rokov, bola niekde na chvoste svojich tenisových rovesníčok. Keď sa na majstrovstvách Slovenska mladších žiačok hralo o to, kto pôjde na majstrovstvá sveta na Bahamy, Dominika veľmi chcela ísť. Tak veľmi, že vyhrala.

Tenis ju bavil od malička. Na tréningoch bola svedomitá, poctivá a vždy si verila. Nikdy o sebe nepochybovala.

Z Piešťan prešla do Bratislavy, kde ju rodičia zapísali do klubu Slovan. Začala sa kariéra mladej plavovlasej dievčiny, ktorú nemusel nikdy nikto nútiť ísť na tréning.

Dominika má veľkú podporu v rodičoch. Od malička sa jej obetavo venovali a podporovali ju. Chodievali a chodievajú na jej turnaje dodnes.

Malé dievčatko postupovalo krôčik za krôčikom k veľkým úspechom. Ako osemnásťročná sa dostala do prvej stovky. A o pár mesiacov z nej bola svetová top dvadsiatka.

A v devätnástich rokoch bola dvanásta na svete. Veselá, príťažlivá, s úsmevom na tvári, taká je Dominika. Naša ,,malá veľká“ Dominika reprezentuje Slovensko a my môžeme byť pyšní. Láska k tenisu, rešpekt k tomu, čo robí, silná vôľa a poctivé tréningy, to všetko z nej urobilo tenisovú hviezdu.
Dominika mala náročnú sezónu. Tenisový rok však zakončila najlepšie ako mohla, životným úspechom. Vyhrala Turnaj majsteriek v Singapure a figuruje na piatom mieste vo svetovom rebríčku WTA.

,,Neuspokojím sa. Takýto úspech ma posúva vpred.“ Dominika Cibulková

Zaujímavosti:
Dominika má slabosť na kabelky a medzi jej koníčky patrí nakupovanie.
Počas zápasu ovoniava loptičky, najmä po ich výmene, keď sú čerstvo vybalené z tuby.

„Ahoj, ty hráš bedminton?“ tak takto Michal Navara na diskotéke oslovil Dominiku Cibulkovú. Táto ,,baliaca“ technika mu vyšla, dnes je jej manželom, ktorý ju podporuje na každom turnaji a je neodmysliteľnou súčasťou tímu.

“U žien je dôležitejšie než u mužov, aby boli emočne v poriadku. Michal je tu stále pre mňa. Keď mám ťažké obdobie, povie mi: “Život predsa nie je taký hrozný.” Upokojí ma, po prehre môžem myslieť na iné veci,“ povedala k svojmu manželovi Dominika.

V Singapure mala Dominika po celý čas na prste zásnubný prsteň, ktorý považuje za svoj talizman.

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: Muži verzus Ženy – “On musí vyhrávať, ona už neprehráva”

 

Zdoj:/http://sport24.aktualne.atlas.sk/tenis/spickovy-tenis-nezamenitelni-ludia-kto-kresal-majstrovsky-diamant-cibulkovu.html
https://sk.wikipedia.org/wiki/Dominika_Cibulkov%C3%A1

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.