Pondelkové návody: “5 rád ako sa nestať alebo neostať single.”

single

Nová doba postupne mení pohľad na vzťahy a ich vývoj.

Dnešná žena má oproti žene v minulom storočí rádovo viac partnerov, kým sa usadí a nájde si muža, s ktorým založí potomstvo. Dnešná žena používa výdobytky modernej medicíny v plánovaní počatia. V práci sa viac približuje mužom, dokáže sa o seba sama postarať a mnoho ďalšieho. Usadiť sa a mať dlhodobý vzťah, je čoraz ťažšie. Telo dnešnej ženy je zvyknuté ma mnoho slasti a endorfínov zo vzťahov alebo naopak sa žena venuje naplno práci a na vzťahy jej neostáva mnoho času.

Nájsť si pri takomto nastavení partnera, s ktorým nebude tráviť len krásne chvíle, ale bude sa musieť starať o deti a zvyknúť si na jeho nedostatočnosti, nemusí byť také jednoduché. Tak ako nemusí byť jednoduché pre ženu, ktorá sa dovtedy vedela o seba postarať, ísť na “materskú dovolenku” a dôverovať mužovi, že ju v tom nenechá a bude stáť za každých okolností po jej boku.

Máme pre vás 5 rád ako toto nastavenie zvládnuť alebo prekonať.

1.Nečakajte od dlhodobého partnerského vzťahu to, čo vám dával vzťah milenecký

Pri dlhodobom vzťahu sa začnú postupne dostávať na povrch veci, ktoré ste predtým nemohli vidieť. Aj partner o vás zistí veci, ktoré ste mu možno ani nechceli nikdy ukázať. Pripravte sa na to, že muž a žena nie sú rovnakí a vo väčšine vecí sú na opačnej strane. Dlhodobý partnerský vzťah je o poznávaní aj týchto stránok. Ak im dáte šancu, odmenia sa vám v podobe spojenia protikladov, čo má za následok neprenositeľnú skúsenosť a poznanie.

2.Partner tu nie je od toho, aby ste s ním mala deti, ale od toho, aby ste spoločne priviedli deti na svet

Ak nepustíte do svojho života partnera a on nepustí vás, po príchode detí to môžete mať veľmi ťažké. Zdieľajte čo najviac s partnerom, kým sa rozhodnete mať spolu deti. Pozvite ho do svojho sveta a nechajte ho pozvať vás do toho jeho. Tehotenstvo aj pôrod zdieľajte čo najviac spoločne. Ukážte mu, že sa o vás môže postarať.

3.Plánovanie je fajn, ale pre mužov

Ak máte v pláne mať dieťa okamžite, lebo tento muž už je ten pravý alebo plánujete dieťa odkladať do vyššieho veku, lebo je ešte potrebné robiť kariéru, tak sa pripravte, že plány sa plánujú a deti ich menia. Žena je otvorená byť partnerkou a mamou, keď zažíva spontánnosť a emócie. Plány sú zabijakom týchto dvoch ženských cností, preto neplánujte, ale užívajte vzťah plnými dúškami. Bude to jazda raz hore raz dole, ale keď už ste raz nasadli, berte to ako výzvu.

4.Žiadny muž nie je dokonalý

Čo si budeme hovoriť. Dokonalosť je pre ženy. Muži sú silní, zodpovední a krásni. Majú veľa iných zaujímavých vlastností. Raz sa ale ukáže, že dokonalí nie sú. Ak budete hľadať dokonalosť, radšej začnite žiť so ženou. Odchádzať od muža pre jeho nedokonalosť je veľká strata času. Radšej sa sústreďte na hľadanie tých krásnych vlastností, ktoré vám ešte neukázal.

5.Posledná rada je nadčasová a platí všeobecne – Nezabudnite sa o seba starať

Žena je v každom veku príťažlivá len vtedy, keď sa o seba stará. Keď si dáva dostatočnú pozornosť, je to vidieť a je to aj cítiť. Muž potrebuje zmenu, tak sa mu meňte pre očami, aby vás obdivoval a neustále sa o vás chcel starať najlepšie s “otvorenými ústami”, ako mu kvitnete pred očami.

 

Prečítajte si tiež:

Facebook komentár
Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.