Rešpektovaná Gwyneth Paltrow

Máloktorá filmová hviezda si vie získať veľké množstvo ľudí elegantne a bez škandálov tak, ako to dokázala Gwyneth Paltrow.

Narodila sa v roku 1972 ako dcéra herečky Blythe Dannerovej a filmového producenta a režiséra Brucea Paltrowa. Jej mladší brat, Jake Paltrow, je režisér a scenárista.

Gwyneth sa nikdy netajila svojím krásnym vzťahom k obom rodičom, na prezývku “oteckove dievčatko” bola dokonca hrdá.

Hovorí plynulo francúzky a španielsky a k svojím deťom najíma výhradne zahraničné opatrovateľky, aby sa naučili týmito jazykmi hovoriť tak dobre, ako ich mama. Hoci je pôvodom Američanka, nebadateľný anglický prízvuk ju robí na filmovom plátne zvláštnou a výnimočnou.

V roku 2008 pobúrila aktivistov v oblasti práva na ochranu zvierat tým, keď sa objavila v luxusnej kožušinovej kampani talianskeho dizajnéra Toda. Jej najobľúbenejšou módnou návrhárkou je Stella McCartney.

Gwyneth bola zasnúbená s Bradom Pittom, ale v roku 1997 sa rozišli, pričom ako dôvod uviedla skutočnosť, že ani ona, ani Brad nemohli pokračovať vo svojej kariére a zároveň udržiavať šťastný vzťah. Stále však zostávajú dobrými priateľmi. Neskôr sa stretávala s Benom Affleckom a napokon zakotvila v manželstve s hudobníkom Chrisom Martinom, s ktorým má dve deti, dcérku Apple a syna Mosesa. Málokto vie, že pôrod jej dcérky trval takmer 70 hodín a syna sa preto rozhodla porodiť cisárskym rezom. Po jeho narodení trpela popôrodnou depresiou.

V súčasnosti sú rozvedení a Gwyneth je zasnúbená s producentom a spoluautorom hitparády Glee Bradom Falchukom, no deti naďalej vychovávajú spoločne a ostali priateľmi.

Voči svojim deťom je veľmi ochranárska a to najmä vtedy, keď sa majú stať objektom pre fotografov. Tieto incidenty však rieši pokojne. Namiesto verbálneho či dokonca fyzického útoku si fotografuje ich autá a zapisuje značky. Keďže pozná svoje práva, celé riešenie prenecháva strážcom zákona.

Jej krstným otcom (a takisto krstným otcom Drew Barrymore) je americký režisér Steven Spielberg. Gwyneth Paltrow vlastní apartmán v štvrti Tribeca v New Yorku a je zaujímavé, že práve v tom istom dome, v ktorom žije Meryl Streep.

Veľmi rada je a miluje varenie, je autorkou dvoch kuchárskych kníh a blízkou priateľkou celebritného šéfkuchára Maria Bataliho.

 

 

 

 

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.