„Robiť to, čo ťa baví, je kľúčom k vnútornej pohode.“ Julia Roberts

Julia Fiona Roberts sa narodila 28.10.1967 v Atlante v USA ako dcéra príležitostnej herečky a predavača vysávačov. Má brata Erica a sestru Lisu. Jej detstvo nebolo vôbec jednoduché, prešla si rozvodom rodičov a neskôr stratou otca, ktorý umrel na rakovinu. Julii sa v škole dostávalo niekoľko posmeškov za silné dioptrie, veľké ústa a strojček na zuby. Sama sa nazvala „škaredým káčatkom.“ To ešte netušila, aká nádherná labuť z nej vyrastie. 

Aj keď jej snom bolo stať sa veterinárkou, spolu so súrodencami začala po skončení strednej školy navštevovať hodiny herectva v New Yorku. V tom čase podpísala zmluvu s modelingovou agentúrou, aby si mohla príležitostne zarobiť. Vďaka bratovi sa dostala do Hollywoodu a zahrala si v niekoľkých filmoch.

Romantická komédia Pretty Woman

Filmovou superhviezdou sa stala vďaka romantickej komédii Pretty Woman (1990). Za tento film, v ktorom stvárnila prostitútku po boku sympatického Richarda Gerea, získala tri ceny Golden Globe Awards a štyri nominácie na Oscara. 

Jej oslnivý úsmev si pamätáme aj z ďalších úspešných filmov (Nevesta na útekuSvadba môjho najlepšieho priateľa, Nothing Hill, Moja krásna učiteľka a i.) . Je držiteľka mnohých filmových ocenení, troch Zlatých glóbusov a Oscara za najlepší ženský herecký výkon vo filme natočenom podľa skutočnej udalosti Erin Brockovich v roku 2000) Tento film jej vyniesol postavenie najlepšej platenej herečky v Hollywoode.

Aj keď má dnes Julia 56 rokov, môže sa pýšiť svojím mladistvým vzhľadom, štíhlou postavou, očarujúcim šarmom a charizmou. 

Niekoľkokrát za sebou získala titul najkrajšej ženy sveta v tradičnej voľbe magazínu People. Isté je, že táto sympatická herečka už roky cvičí jogu, vďaka ktorej si udržiava zdravú formu i myseľ. Okrem toho dodržiava zdravú životosprávu, cvičí pilates, každý deň absolvuje dlhé prechádzky so psami a vždy si nájde čas na svoju rodinu. 

Aj keď si v živote prešla niekoľkými krátkodobými i dlhodobými vzťahmi, až stretnutie s jej terajším manželom Danielom Moderom jej zmenilo život. Vydala sa zaňho v roku 2002 a v láske vychovávajú tri deti. 

Filmová hviezda sa angažuje aj v rôznych charitatívnych aktivitách. Už dlhé roky spolupracuje s organizáciou UNICEF. Jej dobrá vôľa pomôcť ju zviedla až na ostrov Haiti, kde pomáhala chudobným deťom a sirotám. Pomáha napríklad aj ľuďom trpiacim Rettovým syndrómom, vývojovou poruchou centrálneho nervového systému. Okrem toho je aktívna aj v oblasti environmentalistiky a snaží sa presadiť svoju iniciatívu v tom, aby sa využívali zdroje čistej prírodnej energie. 

Najsilnejšou zbraňou charizmatickej herečky je práve široký úsmev, ktorý si v minulosti vyslúžil posmešky.  

„Úsmev na mojej tvári neznamená, že môj život je perfektný. Znamená to, že viem oceniť to, čo mám.“ Vďaka nemu bude pre nás Julia Roberts navždy očarujúca žena. 

autor: ivana

Zdroj: https://www.csfd.sk/tvorca/4-julia-roberts/biografia/https://zena.sme.sk/c/20947274/julia-roberts-oslavila-patdesiatku-co-ste-o-nej-mozno-netusili.html
Foto: Flickr.com

Facebook komentár
Ivana Kinčeková

Ivana Kinčeková

Ženy sa odjakživa inšpirovali výnimočnými a silnými ženami. Nech je to tak stále. Mňa osobne to posúva vpred a vedie k aktívnemu a tvorivému životu. Byť silnou znamená vyrovnať sa so všetkými nedostatkami a poznať svoju hodnotu.