Heslo vianoc: úsmev

My ženy máme úžasnú schopnosť vyzerať skvelo ešte aj pri varení. A upratovaní. Stačí, aby nás to bavilo. Aspoň trochu. A stačí, aby si to niekto všimol a naznačil, že si všimol. Ale väčšinou stačí aj úsmev. Áno, najkrajšia a najjednoduchšia maličkosť, ktorá žene dodáva krásu je úsmev. Nezabudnime si to opakovať, pri všetkom tom varení, pečení, upratovaní, nakupovaní a väčšinou zbytočnom stresovaní sa.

Niekto múdrejší ako ja už povedal, že škaredé ženy neexistujú, len neupravené. Tak ako dbáme o to, aby bolo doma všetko tip-top, mali by sme si dať záležať aj na tom, ako vyzeráme a pôsobíme na ľudí. Darmo budeme mať vyblýskanú domácnosť a 15 druhov koláčikov, keď budeme od únavy odpadávať a nebudeme mať chuť ani vyjsť z domu.
Ako vyzeráme, je v prvom rade náš pocit, ako sa cítime. Šťastný a spokojný človek vyžaruje vždy okolo seba fluidum týchto pocitov. Náš pohľad, objatie, stisk ruky, úsmev, všetko dokáže vypovedať o našom stave, či nastavení.
Nech už trávite vianočný čas u seba doma či u niekoho iného, vždy je dobre dať pozornosť tomu, že sú to sviatky, a že sviatočnejšie by malo byť aj naše oblečenie. Už len ono samotné môže dopomôcť navodiť atmosféru. Dávate ním najavo sebe aj svojmu okoliu, že vám záleží na nich aj na spoločne strávených chvíľach.

Áno, pri všetkom tom chystaní sa môže stať, že nám na nás samé moc času nezostane. Ale Vianoce sú čas zázrakov, a ak sa chce, všetko sa dá 🙂
Ak budete mať dopredu premyslené, čo na seba, aký účes a aké líčenie zvolíte, nebudete sa musieť už v časovom strese zdržovať a meniť veci za pochodu.
Verte mi, variť a chystať sa dá aj v slávnostnom oblečení, stačí sa chrániť pred kuchynskými “nehodami” štýlovou kuchynskou zásterou.

Nezabúdajte, nejde o to byť dokonalá, ale o to byť šťastná a spokojná. Trochu výraznejšie nalíčené oči, alebo naopak výrazné pery, metalický lak na nechty, jednoduchá košeľa s mašľou okolo krku, čipkovaný top alebo aj malé čierne šaty vám v najhorších chvíľach zachránia vašu náladu a sebavedomie.
A úsmev. Ten vám pristane vždy.

 

Prečítajte si tiež: Zimný slnovrat, symbolické lúčenie sa s tým, čo už skončilo a prosby o to nové

 

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.