Sobotný inšpiratívny príbeh: “Ako aj chudobná žena môže prísť k veľkému bohatstvu”

Žila raz jedna veľmi bohatá žena. Jej domy boli hodné miliónov. Vlastnila nielen domy, ale aj pozemky, starožitnosti a zámok. Hoci navonok mala všetko, vnútri bola veľmi nešťastná. Jej muž zostarol a deti nemali. Vždy si želala dcéru, ktorá ponesie rodinné dedičstvo ďalej.

Napokon sa stal zázrak a žena nečakane otehotnela. Porodila dcérku. Dcérka nebola zdravá, no žena ju milovala celým svojím srdcom. Keď mala 5 rokov, zomrel jej manžel. S  chorou dcérkou si boli omnoho bližšie. Prešlo pár rokov a vrodené ochorenie napokon stálo jej dcérku život. Žena nemala viac prečo žiť, tak sa čoskoro pobrala za ňou.

Majetky, ktoré po nej ostali, boli ponúknuté do dražby. Prvý ponúknutý predmet bola kresba päťročného dievčatka. Nikto nemal záujem, čakali ako supy na veľký majetok. Nakoniec sa prihlásila chudobná slúžka a za obrázok ponúkla celú svoju výplatu – 5 dolárov. Na veľké prekvapenie ostatných vedúci aukcie buchol kladivom trikrát po stole. Všetci vedeli, že celá aukcia sa skončila, a nerozumeli, prečo. Veď sa predal iba jednoduchý obrázok.

Vedúci aukcie ukázal všetkým prítomným ručne napísaný odkaz na zadnej strane obrázka, na ktorom stálo:

“Človeku, pre ktorého je moja dcérka natoľko cenná, aby si kúpil jej obrázok, odkazujem celý svoj majetok.“

Aukcia sa skončila. Nenásytný dav odchádzal domov šokovaný a zdesený. Koľkí z nás hľadali v živote veľké bohatstvo, aby napokon zistili, že skutočné bohatstvo sa dávno skrýva v našej duši?

 

Redakcia Ženy so štýlom

 

Prečítajte si tiež: “Ako sa mladá žena naučila, čo je to hnev”

 

Facebook komentár
Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.