Sobotný inšpiratívny príbeh: “Ako ženu Radosť a Šťastie sprevádzali”

Žila raz jedna žena. Radosť a Šťastie sa na ňu zoširoka usmievali. Mala všetko, čo si len priala, bez toho, aby vynaložila čo i len štipku námahy. Bola vysoká, krásna, šikovná, presne taká, po akej túžil každý muž. Nikdy nemyslela na peniaze, pretože pravidelne dostávala rentu za rentou od neznámeho príbuzného.

Bola vášnivou hráčkou. Cestovala zo zeme do zeme a plynule hovorila mnohými rečami.  Poznala mnohé celebrity, a často financovala projekty, ktorým nikto neveril, a ktoré sa vždy nakoniec stali úspešnými. Radosť a Šťastie, ktoré mala vždy verne po svojom boku, by pokojne vystačili stovkám ľudí pre krásny a aspoň tisícke ľudí pre úplne obyčajný život. Neskôr sa šťastne vydala a mala dve deti – chlapčeka a dievčatko, ktoré bolo vernou kópiou svojej matky.

Jedného dňa, krátko po jej tridsiatych narodeninách, sa Radosť a Šťastie vybrali navštíviť Osud. Keď ich Osud uvidel pri svojich dverách, zaštebotal:
– Ona dnes cestuje sama do Afriky, chce vidieť hladné deti a zistiť, ako im môže pomôcť. Bude letieť v silnom vetre, priamo nad povstalcami, už som to s vetrom dohodol. Povstalci si ju nevšimnú. Je to to, čo ste chceli?
Radosť a Šťastie sa pozreli jeden na druhého a usmiali sa:
– Nie. Nechaj stať sa to, čo sa má stať.
Osud bol prekvapený:
– No oni môžu zostreliť jej lietadlo.
Radosť a Šťastie potriasli hlavami.
–  Pozrite sa, – naliehal Osud, – toľko ste už urobili pre to, aby sa mala skvelo, a teraz ju chcete nechať tak?
Obaja znovu potriasli hlavami a Radosť povedala:
– Ona bola šťastnejšia než ktokoľvek iný. Dosiahla svoj vrchol a po vrchole prichádza pád.  Už skúsila aj drogy, pretože túžila stále po silnejších zážitkoch. Toto ju môže stáť rodinu. Môže na drogách skončiť, no bude trpieť a s ňou aj celá jej rodina a všetci jej blízki. Zničí tak dojem, ktorý o sebe vytvorila.
No ak zomrie teraz, jej život ostane oslavou. Každému bude za ňou ľúto, každý bude súcitiť s jej vdovcom a opustenými deťmi. Ľudia budú hovoriť o tom, aká bola krásna, múdra, odvážna… Urobila veľa dobrého a mohla by ešte viac… No život je horiaca hviezda.
Po tom, ako si ich uvážlivo vypočul, odvetil Osud zamyslene:

– Tak dobre. Nechať to tak je tiež úspech.
– Prosím si len jednu vec – povedalo Šťastie – Zariaď, aby povstalci boli presní a smrť bola rýchla.
– Ale ona nebude ničomu rozumieť, – odpovedal Osud.
– Áno, nebude rozumieť – súhlasilo Šťastie – my obaja sme sa v jej živote pomýlili. Ona jednoducho nemôže rozumieť.
A Radosť smutne dodala:
– Toto je posledná vec, ktorú pre ňu môžeme urobiť.

 

Redakcia Ženy so štýlom

 

Facebook komentár