Teplo v duši

Leto sa zmenilo na spomienku a je tu jeseň, čas, kedy opäť prichádza zmena. Mení sa denné svetlo, mení sa počasie a my meníme životný štýl. Záleží na tom, kde práve žijeme – táto zmena môže vyzerať kruto, alebo naopak môže byť pomalá a príjemná. Prinášame vám niekoľko rád, ako ostať pozitívne naladené so slnkom v duši aj v jesenných dňoch.

Prineste si domov prírodu: Jednou z vecí, ktoré na lete tak milujeme, je možnosť zažívať kopec krásnych vecí vonku v prírode. Hoci vieme, že budeme musieť čoraz viac času tráviť vnútri, neznamená to, že sa s prírodou musíme rozlúčiť. Začnite si nosiť domov farebné kytice kvetov a nové izbové rastliny.

Prečistite vzduch: Dobrú službu nám urobia rastliny, ktoré máme v byte, no nemenej dôležité je často a správne vetrať. Čerstvý vzduch s našou náladou dokáže urobiť zázraky.

Jesenné upratovanie: Jar nemusí byť jediným ročným obdobím, kedy náš domov dostáva novú tvár. Predtým, než definitívne prepneme do dekovo zakukleného gaučového módu, vyčistime si doma všetky kúty a škárky, aby sme sa mohli nakoniec schúliť do klbka v krásne čistom priestore.

Navarte si: Omáčky, polievky či koláče sú vôňou jesene. Ak radi varíte, tak toto je niečo, na čo sa budete určite tešiť. Naplňte komoru novými čerstvými ingredienciami, aby ste boli pripravené vyskúšať všetky vaše obľúbené jesenné recepty.

Rozsvieťte si: Budete tráviť viac času doma, a to môže byť dobrou príležitosťou k dodaniu svetla a živých farieb všetkým vašim miestnostiam. Nové vankúše, deky či bytové doplnky v teplých jesenných farbách prinesú do vášho domu či bytu šťastie a energiu. Ak ste šikovná, skúste pomaľovať stenu pekným jesenným motívom.

Vytiahnite obľúbencov: Ktoré veci máte na jeseň najradšej? Je to obrovský sveter, teplé spodné oblečenie či úžasný voňavý čaj? Nastal čas umiestniť ich tak, aby ste ich mali na dohľad, aby ste sa znova mohli tešiť z ich prítomnosti v blízkej budúcnosti.

Hýbte sa: Nedovoľte, aby spomalenie prírody spomalilo aj vás. Neprestaňte sa hýbať. Ak bude potrebné, aby ste svoju pravidelnú dávku pohybu preniesli do vnútorných priestorov, začnite sa na to pripravovať a napríklad k pravidelnému behaniu pomaly pridávajte aj jogu pri voňavej sviečke. Pohyb vás nielenže udrží vo forme, ale pomôže aj vašej psychike ostať v pohode a pozitívne naladená počas nadchádzajúcich chladných mesiacov.

Ostaňte v kontakte: Je tak ľahké stratiť sa vo vlastnom svete, keď prichádzajú chladné dni, no nedovoľte to. Stretávajte sa s priateľmi, organizujte večierky, spoločné obedy či večere. V chladných dňoch je teplo ľudského kontaktu naozaj na nezaplatenie.

Nel

 

zdroj: www.apartmenttherapy.com

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.