Život je preto krásny, lebo má viac začiatkov ako koncov

“Život je preto krásny, lebo má viac začiatkov, ako koncov.” 

Myšlienka od Jaroslava Filipa. Je nádherná a pravdivá každý jeden deň, ktorý je ďalším novým a vždy začína. Pre niekoho skoro ráno ešte za tmy, pre iného až na obed, ale vždy je to začiatok nového dňa. Samotné narodenie človeka je začiatok, nielen pre neho, rovnako tak aj pre jeho rodičov a blízkych. Ďalej sú to chvíle, keď malý človiečik začína chodiť, rozprávať, odvrávať… Škôlka, škola, neskôr práca… všetko sú to začiatky vecí známych či menej známych, mnohé začínajúce veci sú príjemné, veľmi príjemné – prvé priateľstvá a lásky, kedy si ľudia sľubujú, že to bude tak navždy. A potom sú tu tie konce, niektoré nepríjemné a boľavé, iné naopak želané a dychtivo očakávané.

Každý nový rok je ďalším začiatkom, rovnako to platí pre prírodu. Jej cykly sa opakujú a predsa každé jedno leto či zima sú iné ako boli tie predtým. Možno teplejšie, studenšie, je to vždy začiatok nového obdobia. Pre niekoho len ročného, pre iného aj osobného či pracovného.

Nie nutne každý koniec musí byť negatívny. My ľudia sa niekedy bojíme, že to krásne skončí a tak sa vieme zamerať na tento pocit, že kým naozaj ten koniec príde, nedokážeme si vychutnať to, čo bolo také krásne predtým. Tak, že nám to unikne pomedzi prsty. Aj vám sa to už určite stalo, že ste boli špičkovými scenáristami vlastnej drámy, ktorá sa nakoniec ani len nestala. Bojíme sa a s maličkou dušičkou predpovedáme, čo bude a našimi myšlienkami si to častokrát privoláme a zhmotníme. A pritom možno len stačí si uvedomiť a opakovať si to tak často ako je to potrebné, že život je preto krásny, lebo má viac začiatkov, ako koncov.koniec vždy môže znamenať nový začiatok. Či nový začiatok bude príjemný alebo nie, je najmä na nás.

Lu

Prečítajte si tiež: Čo je ťažšie, začiatky či konce?

 

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.