Vo veku 65 rokov nás navždy opustila Věra Špinarová, rockerka so silným hlasom

Věra Špinarová, speváčka, s nezameniteľným charakteristickým chrapľavým hlasom. Zomrela náhle vo veku 65 rokov. Iba 152 cm vysoká rockerka so silným hlasom…

Věra Špinarová sa narodila 22. decembra 1951 v obci Pohořelice pri Brne. Vyučila sa síce za chemičku, no nikdy sa ňou nestala. Jej poslaním bola hudba. A i keď spev nikdy neštudovala, svoj život zasvätila práve jemu. V šestnástich rokoch koncertovala s kapelou Flamingo. Neskôr so skupinou Majestic – Orchestr Iva Pavlíka. Svojím prvým singlom ,,Music Box“ odštartovala kariéru. K prvým skladbám tiež patrí ,,Já pred tebou klečím“. Najväčšiu slávu prišla v 70. a 80. rokoch. Známe sú jej hity ako : ,,Meteor lásky“, ,,Bílá Jawa 250“, ,,Já mám ráda boogie“, ,,Raketou na Mars“, či skladba,, Lúčenie“, s ktorou vyhrala bronzovú Bratislavskú lýru v roku 1976. Nádhernú skladbu spievala po slovensky.

V roku 1976 naspievala jeden z najväčších hitov Jednoho dne se vrátíš“ a to na hudbu z westernu Vtedy na Západe. Tú zložil slávny Ennio Morricone.

V osobnom živote, prežila dve neúspešné manželstvá. V skupine, kde spievala, sa zoznámila s Ivom Pavlíkom, ktorého si v roku 1972 vzala za manžela. O dva roky neskôr sa im narodil syn Adam. Manželstvo sa skončilo rozvodom. Časom si po krátkej známosti vzala za manžela bubeníka a speváka Vítězslava Vávru. Jej kariéra pokračovala so známou skupinou Speciál.
Keď prišiel druhý rozchod, stiahla sa úzadia. Neuniesla ho a hovorí sa, že riešila problémy s alkoholom. Jej chuť spievať jej však pomohla a vrátila ju opäť na koncertné pódiá.

Věra Špinarová zažívala najväčšiu slávu v 70. a 80. rokoch. Iba 152 cm vysoká speváčka spievala rock, blues ale aj pop. V čase jej najväčšej slávy sa hovorilo, že má najväčší hlasový rozsah z československých speváčok. Na koncertoch ju až do konca sprevádzala kapela jej syna Adama Pavlíka.

Ešte prednedávnom vyhlásila, že ju teší,,blbnúť“ na koncertoch. ,,Stále ma náramne baví spievať českému publiku” povedala…

Věra Špinarová pred pár dňami skolabovala na koncertnom vystúpení. Lekári ju načas stabilizovali. No aj napriek ich snahe, svoj boj o život prehrala. Zomrela v nedeľu 26. marca, vo veku 65 rokov.

 

Vaša Iwka

 

Zdroj:/https://www.aktuality.sk/clanok/427494/zomrela-spevacka-vera-spinarova/

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.