Tri charaktery žien vo veľkom biznise

Rozhodla som sa pozrieť na ženy vo veľkom biznise cez americký seriál Suits.

Seriál síce hovorí o právnikoch a ukazuje tam hlavne mužov v rôznych právnickych pozíciách, ale rozvíja tiež zaujímavé a hlboké ženské role.

Tri rozdielne ženy, ktorých príbehy sa ma hlboko dotkli. Tri rozdielne ženy vo veľkom biznise s rozdielnymi stratégiami, ako v ňom prežiť a udržať sa. Tri ženy, ktoré ukazujú ako to vo veľkom, ale aj menšom biznise môže chodiť.

tumblr_ma0dmsuCwC1rc1uifo1_500Jessica Pears

 

Hlavný partner v jednej z najväčších a najlepších právnickych firmiem v meste. Vyslúžila si to miesto len preto, lebo zistila, že v mužskom biznise ak chce byť na vrchole,  musí zohrať rolu ľadovej kráľovnej, ktorá nemá zľutovanie s nikým. Žena, ktorá musela obetovať svoje partnerstvo preto, aby sa na ten vrchol mohla dostať. Prototyp ženy s jemným a čistým vnútrom, ktorá sa ale musí rozhodnúť ho navždy zatlačiť a zakryť, aby mohla byť na vrchole. Stelesňuje ženy, ktoré sú ochotné obetovať všetko a musia obetovať všetko, aby sa dostali tam, kde chcú v mužskom svete byť. Stelesňuje ženy, ktoré musia pracovať dvakrát viac ako muži v ich postavení.

 

SuitsDonna Paulsen

Sekretárka hlavného partnera. Najlepšia sekretárka v meste, ktorá by si mohla vyberať u koho chce pracovať a každý by ju prijal s otvorenou náručou. Najlepšou sa stala pre svoju jednu najdôležitejšiu zručnosť – vnímať a predvídať, čo si myslia a urobia iní. Možno ešte dôležitejšie je to, že si svoju zručnosť uvedomila a náležite ju používa. Aj keď je zamilovaná do svojho nadriadeného, prekročila biznis hranicu len raz v živote a potom už nikdy. Protyp ženy, ktorá presne vie, čo chce a ide za tým. Zároveň aj vie odhadnúť, kde je jej miesto a presne na ňom sa vždy drží. Nechce viac ani menej. Stelesňuje ženy, ktoré sa na seba dokážu pozerať triezvym pohľadom a nachádzajú sa v biznise presne na správnom mieste. Ukazuje, že muži si môžu vážiť ženu vtedy, keď si žena váži samú seba.

 

SuitsRachel Zane

Koncipientka v právnickej firme, ktorá sa zaľúbila do hlavnej postavy, okolo ktorej sa točí celý dej seriálu. Jej láska je právnicky génius, ktorý ale nikdy nevyštudoval právnicku školu, takže je podvodník vo firme a oblasti, kde podvod znamená otázku prežitia. Je to prototyp ženy, ktorá miluje muža až za hrob aj napriek tomu, že má svoje slabosti a tajnosti. Pri tejto láske dokáže zvládať náročnú prácu a zároveň študovať právnickú školu. Stelesňuje ženy, ktoré môžu mať svoj vzťah a zároveň zvládať náročnú prácu vo veľkom biznise. Musia ale dodržať jednu podmienku – biznis neťahať do partnerstva a partnerstvo do biznisu. Nemá to ľahké, keďže pracujú dokonca v jednej firme, ale darí sa jej to veľmi dobre.

Možno existuje viac prototypov žien v biznise. Tieto tri ale hovoria za mnohé. Možno ste sa milé naše ženy so štýlom niekde našli. Možno si tieto ženy všimnete a možno si seriál pozriete a budete skúmať tak ako ja, ako tvorcovia tohto seriálu krásne tvoria ženské postavy a ich biznis obraz v mužskom svete. Možno sa so mnou pozriete do zrkadla a poviete si, že my ženy to v biznise nemáme ľahké, no zvládame to bravúrne.

 

Facebook komentár
Viktória Madalová

Viktória Madalová

Žena so štýlom a hĺbavým pozorovaním života