Volanie duše

“Nechajte sa potichu viesť zvláštnym volaním toho, čo milujete.“  ~Rumi

Slovník Merriam-Webster definuje  “volanie” ako: “… silný vnútorný impulz k určitému spôsobu konania, najmä ak je sprevádzaný presvedčením o božskom vplyve.”

Keď načúvame srdcom, vždy, skutočne vždy budeme vedené vpred spôsobom, ktorý nám slúži. To, kým sme dnes, je vytvarované nasledovaním tých neúnavných vnútorných našepkávaní.

V živote každej z nás je takýchto volaní stovky, niektoré boli silné a niektoré zas takmer nepočuteľné. Namiesto jedného životného zámeru máme skutočne veľa príležitostí prežiť všetky možné aspekty toho, čo nám prináša život.

Miera, v akej sme schopné načúvať našim volaniam určuje mieru nášho naplnenia v živote.

Máme možnosť počúvať svoje srdce či už v profesionálnom, alebo súkromnom živote. Niektoré volania sú zreteľné, kým iné je ťažšie identifikovať; niektoré je ľahké nasledovať a niektoré zas vôbec nie.

Porozmýšľajte chvíľu o vašich volaniach. Môžu byť v centre vášho záujmu, alebo naopak môžu byť skryté. Volanie nemá za úlohu uviesť nás na cestu, ktorá sa všeobecne pokladá za správnu, je to iba naše srdce šepkajúce pravdu. Počúvajme, čo hovorí.

Položte si otázku – čo robím preto, aby tento svet bol lepším miestom?  Robím to zo srdca?

Stáva sa, že svoje vnútorné volanie nedokážeme zachytiť, pomenovať. Tak len zo začiatku pozorujme, čo nás vie upútať, uchvátiť. Čo nás najviac priťahuje.

Alebo si spravme v živote malú inventúru, pozrime sa na to, čo a kam nás volalo v minulosti. Porozmýšľajme, čo sme sa z nasledovania našich volaní nové naučili a či niečo z toho zostalo pre nás živé a potrebné aj doteraz. To, čo nás už neteší, pomaličky zanechajme tak, aby sme mohli otvoriť priestor tomu, čo príde.

Stáva sa, že stretneme alebo zažijeme niečo, čo nás dojme, niekedy až k slzám. To je ono. To je volanie našej duše.

Ak nevieme, ktorým smerom sa práve chceme vydať, môžeme sa opýtať blízkych. Pozorne počúvajme, aké cesty majú pre nás pripravené, a ak na niektorý nimi ponúkaný smer sa v našom vnútri ozve tiché áno…  nasledujme ho.

Žiť život, v ktorom nasledujeme naše vnútorné volania, našu tichú reč duše prináša pocit hlbokej spokojnosti a tým aj živší, farebnejší svet. Tak aké je volanie vašej duše? A čo s ním urobíte?

 

Nel

 

www.tinybuddha.com

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.