Žena a jej nenahraditeľnosť očami muža

Koľkokrát do dňa si poviem, ako by mi bolo super, keby som nemusel počúvať tie ženské výmysly. Koľkokrát sa snažím vyhnúť výmene názorov, a to len preto, že sme tak rozdielni. Naozaj verím tomu, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše.

Na druhej strane si ale poviem, ako to tá žena dokáže zvládať?

Koľko trpezlivosti a húževnatosti sa v nej skrýva. Ja mám síce svaly a v posilňovni dokážem za tréning premiestniť dobrú hromadu železa, ale čo vy dokážete, to žasnem. Som otec a moje dve dcérky sú môj poklad, ale to čo sa za tým všetkým skrýva, to vidím iba ja a moja polovička.

Väčšinu prác v domácnosti zvláda moja manželka, rovnako ako starostlivosť o moje dve lásky. Snažím sa jej samozrejme pomáhať ako môžem, ale úprimne poviem, že tam kde ja končím, ona začína. Nakúpiť, navariť, upratať, a to nechcem povedať, že týmto ju povyšujem na rodinnú slúžku… aj ja sa snažím aspoň upratať a postarať sa o deti, ale ani z časového hľadiska nie je úplne možné to, čo vy ženy, matky, dokážete..

Ak by som mal ísť do práce, po práci nakupovať, stihnúť do večere navariť, postarať sa o deti.. to je beh na dlhé trate

V mladosti som bol síce šampión, ale toto je priveľa aj na mňa. Dnes sa trend mení a ženy sa čoraz viac dostávajú do vedúcich pozícií a mnoho mužov preberá ich povinnosti. Ešteže už nemám 18, to by som bol možno jedna z obetí pokroku, a to neviem, ako by som prežil.

Vždy keď sa márne snažím o trochu nehy, a nekončí to úspechom… snažím sa ospravedlniť moju polovičku, ale nedarí sa mi to. Keď moja snaha opadne, potom už to jej správanie dokážem pochopiť a poviem si, že zajtra sa to podarí.

Je to kolotoč. V tom kolotoči sme dvaja, niekedy aj viacerí, ale jeden bez druhého by sme to ťažko zvládli. Človek je tvor prispôsobivý, takže po nejakom čase by sa nám podarilo vyriešiť náhradu či už z jednej alebo druhej strany.

Za seba musím ale povedať, že pri dnešnom spôsobe života je pre mňa žena doslova nenahraditeľná.

 

Jozef

Prečítajte si tiež: Aká žena je príťažlivá pre mužov?

 

 

Facebook komentár
Jozef Kmeť

Jozef Kmeť

Som telom aj dušou športovec, mojou doménou sú cudzie jazyky a precestoval som svet hoci milujem teplo domáceho krbu. Aj ja chcem prispieť svojou troškou a obohatiť Ženy so Štýlom o niečo, v čom sa práve vy nájdete.