Ženy so štýlom v aute, spisovateľka a moderátorka Dita Pecháčková

„Nejdřív je to tá krásna těhotná žena s nádhernou pletí a lesklejma úžasnejma vlasama, která sa jedním dnem promění vo voteklou, hnusnou, starou, tlustou, volezlou, prostě stvoření bez vlasů.“
„Omlazení probíha v tom, že s tím dítětem se znovu všechno začína i to dětství.“

Rozhovor s Ditou P. v sebe nesie pre mňa príťažlivú priamočiarosť, ktorá je i mne vlastná, zároveň pravdu, opísanie vecí bez obalu, také aké sú a ako ich cíti.

Dita Pecháčková je spisovateľkou, autorkou kuchárskych kníh (DENÍK DITY P.), hlavnou predstaviteľkou televíznej relácie Deník Dity P., ktorý dokumentuje príbehy jej života.

Je to tvorivá žena, ktorá miluje jedlo a varenie natoľko, že mu zasväcuje svoj život. Svoju tvorivosť pretavila aj do porcelánu, ktorý bezpochyby s jej vášňou pre jedlo súvisí. Na pomenovanie tohoto jej diela použijem prívlastok z Ditinho slovníka:  Jej porcelán je “boží”.

Prekvapením na záver našej jazdy čarovnou Prahou, je uznávaný režisér David Ondříček, (jeho konto sa pýši mnohými úspešnými filmami, ako napríklad: „Samotáři”, “Jedna ruka netleská”), ktorý si k nám prisadne a počas rozhovoru vymenuje spomedzi herečiek aj svoje favoritky.

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.