10 dôvodov, prečo mať sex denne

Radosť z orgazmu nie je jediný dôvod, prečo mať sex každý deň. Svoje mentálne, emocionálne a fyzické blaho môžete zlepšiť aj intímnymi aktivitami. Výhody každodenného sexu ďaleko prevažujú akékoľvek zápory, ktoré si dokážete predstaviť. V prípade, že sa vám tento návrh nepozdáva, tu je 10 dôvodov, prečo by ste mali mať sex každý deň.

1. Sex každý deň vám môže pomôcť naučiť sa mať rôzne druhy orgazmov.

Možno už viete, že muži sú schopní mať orgazmus ako s, tak aj bez ejakulácie. Ale vedeli ste, že ženy majú dva rôzne druhy orgazmov alebo dokonca multiorgazmus? Výskumníci analyzujúci ženský orgazmus identifikovali dva typy orgazmu, ktoré sa “významne líšia, pokiaľ ide o pocit a umiestnenie” a to buď v strede na povrchu pohlavných orgánov alebo hlboko vo vnútri.

Ženský orgazmus sa bohužiaľ dočkal iba malého výskumu, takže ani vedci sami si nie sú istí jeho evolúciou. Tvrdia, že ženy dosahujú vyvrcholenie tak, aby ich vnútorné svalové kontrakcie mohli pomôcť spermiám pri dosahovaní vajíčka kvôli oplodneniu. To môže alebo nemusí byť pravda, ale zatiaľ otestujte svoj vlastný, aby ste zistili, či môžete obidva druhy.

2. Sex každý deň môže napomôcť vášmu duševnému zdraviu.

Dosiahnuť orgazmus, keď ste v strese je ťažké, ale už len tým, že zvýšite intimitu napríklad túlením, vám dodá viac oxytocínu. Oxytocín je známy ako hormón túlenia a spolu s dopamínom vám okamžite pomôže cítiť menej stresu a úzkosti.

3. Sex každý deň môže pomôcť vášmu fyzickému zdraviu.

Každodenný sex znie ako najlepší spôsob cvičenia, aký si vieme predstaviť. Sex pomáha vašej kondičke posilňovaním kardiovaskulárneho systému, rovnako ako aj vašich bedier, chrbta, nôh, brucha a svalov. Každodenný sex môže tiež pomôcť zlepšiť vašu rovnováhu a pomôže schudnúť.

4. Sex každý deň vám môže okoreniť váš milostný život.

Určite ste nevyskúšali všetky sexuálne polohy, pomôcky či každý lubrikant na trhu. Je z čoho vyberať. Či už ste sama alebo máte partnera, môžete nájsť nové spôsoby, ako mať potešenie 365 dní v roku a možno aj čosi navyše.

5. Sex každý deň vám môže pomôcť prepracovať sa k dlhšiemu milovaniu.

Predčasná ejakulácia je slovné spojenie, ktoré nikto nemá rád. Dlhšie milovanie znamená, že ženy, ktoré zvyčajne potrebujú dlhší čas na dosiahnutie orgazmu, budú mať väčšiu pravdepodobnosťou ho aj dosiahnuť. Cvičenie robí majstra, muži môžu pracovať na kontrolovaní vlastného rytmu, a tak predĺžiť orgazmus.

6. Sex každý deň vám pomôže dosiahnuť viac orgazmov.

Prepracovali sme sa až k svätému grálu orgazmov – viacnásobný orgazmus. Podľa Kinsey Institute 20% mužov môže dosiahnuť viacnásobný orgazmus, ako aj 14% žien. Nechceli by ste byť jednou z tých šťastných?

7. Sex každý deň stimuluje mozog.

Výskumníci, ktorí študovali tendenciu ľudí mať sex pre zábavu, nielen kvôli oplodeniu, ako je tomu u väčšiny zvierat, zistili, že sex stimuloval viac oblastí mozgu, než sa predtým myslelo. Oblasti mozgu, ktoré boli stimulované, sú “špecifické pododdelenia oblasti hypotalamus, bazálneho predného mozgu, talamusu, amygdaly a hipokampu. “Vedci tiež porovnali cyklus sexuálnej rozkoše s cyklom chuti do jedla: vzrušenie (citové túžby, vzrušenie genitálií), hladina (fyzická sexuálna aktivita a telesné a pohlavné vzrušenie), orgazmus a zlom sú fázy sexuálnej rozkoše, ktoré sa tradične odlišujú. Cyklus sexuálneho potešenia sa drží základnej štruktúry takýchto cyklov spojených s ďalšími odmenami (ako je napríklad jedlo), a preto môže byť tiež vyjadrený motiváciou-dovŕšením-uspokojením alebo chcením-náklonnosťou-inhibíciou.

8. Sex každý deň podporuje imunitu.

Častý sex vám pomôže uvoľniť väčšiu časť imunoglobulínu, ktorý vám pomôže zahnať ďalší útok chrípky. Čím častejšie máte sex, tým viac antigénov si vybudujete vo svojom systéme.

9. Sex každý deň môže pomôcť vášmu emocionálnemu zdraviu.

Sex je vo svojej podstate intímne akt a byť si s niekým takto blízky fyzicky znamená, že ste si pravdepodobne aj citovo blízky. Aj keď ste ešte nepovedala “milujem ťa” vášmu sexuálnemu partnerovi, budujete zmysluplnú väzbu k inému človeku. Dať seba druhej osobe pre vzájomné potešenie môže byť intenzívne.

10. Sex denne vám pomôže zostať mladou.

Mať sex každý deň je najlepšie anti-aging riešenie. Podľa záverov Dr. Davida Weeksa, ktorý hodnotil 3500 ľudí, “Sex je najintenzívnejší druh potešenia a vyvoláva určité chemické látky. U žien produkuje ľudský rastový hormón, ktorý pomáha anti-ageing procesu.” Pravidelný, milujúci sex skončil na druhom mieste za fyzickou a duševnou aktivitou, ako faktory najdôležitejšie na zachovanie mladosti.

 

Volne preložené z http://www.powerofpositivity.com/10-reasons-to-have-sex-daily/

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.