15 minútovka ženy so štýlom – Obohacujeme si život

Každodenný zhon hlavne nás ženy často dostane do rutiny, ktorá môže byť pre život problematická.

Našimi 15-minútovkami sa snažíme prinášať zaujímavé potrehy, cvičenia a rady ako si život sprestriť a urobiť ho krajším. Dnes to bude tiež tak a zameriame sa na hojnosť a narušenie rutiny.

Každý deň si nájdeme čas na to, aby sme dopriali niečo, čo sme predtým nikdy nejedli a ešte to môže byť pre naše telo prospešné. Budeme sa snažiť vyberať z dostupných surovín alebo produktov na našom trhu alebo v prírode.

Pondelok

Už naše staré mamy prepúšťali maslo pre jeho dhlšiu trvácnosť a výživovú hodnotu. Tento deň môžeme našu rutinu zmeniť týmto maslom, ktoré sa často predáva pod názvom Ghee alebo Ghí. Poznáte tento produkt? Vyskúšajte začať meniť svoj život niečím jednoduchým a ak ste toto maslo ešte nepoznali, môže byť čas na zmenu.

Utorok

Poznáte hubu Reishi? Používa sa hlavne v čínskej medicíne, ale uplatnenie si nachádza už aj u nás. Môžeme pridať množstvo podľa návodu na obale do nápojov a jedál kedykoľvek cez deň.

Streda

Poznáte Asafoetidu? Nazývanú tiež čertovo lajno. Názov nie až tak príťažlivý, ale v ajurvéde je táto liečivá rastlina hojne používaná. V Starom Ríme bola vyhľadávaná pre svoj priaznivý účinok na trávenie. Používame ako korenie miesto cibule alebo cesnaku. Má prenikavú chuť a môže nám, ako aj iné exotické korenie, krásne obohatiť náš jedálniček a chuťový zážitok.

Štvrtok

Bylinky zo záhradky každá žena pozná. Používame v kuchyni väčšinou sušené alebo aj čerstvé hlavne v lete. Už menej ich používame na ústnu hygienu alebo len tak pre chuť. Poznáte čerstvú chuť Oregána? Ten to deň by sme si mohli dopriať žuť 15 minút v ústach čisté lístky oregána a nacítiť jeho krásnu a prenikavú chuť. Oregáno je zároveň jedno z najsilnejších prírodných antiseptík, takže nám v ústach vytvorí čistý a zaujímavý pocit.

Piatok

Pili ste už nápoj zo zelenej nepraženej kávy? Klasickú praženú kávu poznáme asi všetci. Dnes sa vraj kôli účinkom na chudnutie propaguje nepražená zelená. Má inú chuť a určite aj iné pôsobenie. Ak ste ju ešte nepili, môžete vyskúšať vrámci našej 15 minútovky pre zmeu a obohatenie života. Či sú jej účinky na chudnutie pravdiné alebo nie, môže priniesť zmenu do životnej rutiny a dať ďalšiu zmenu pohľadu na chuť alebo kávu.

Sobota

Poznáte karob? Plody tohoto stredomorského stromu sa tiež nazývajú aj svätojánsky chlieb. Používa sa často ako náhrada kakaa. V tento deň si môžeme urobiť radosť čokoládovou chuťou, ktorá ale čokoládou nie je.

Nedeľa

Nakoniec týždňa sme pre vás pripravili “nebeské ovocie”. Poznáte Amalaki? V Indii sa toto ovocie považuje za liek na dlhovekosť. Má jedinečnú chuť, ktorá môže krásne obohatiť náš chuťový rozsah a prispieť k zmene ruitiny prijímania len známeho jedla. Toto ovocie obsahuje kyslú, trpkú, sladkú, horkú a ostrú chuť naraz.

 

Ak ste naše doporučené produkty poznali, hľadajte ďalšie na obohatenie a zmenu života. Ak ste nepoznali, podeľte sa s nami pod článkom o vaše zážitky.

Facebook komentár
Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.