5 filmov, ktoré sa dotknú ženského vnútra

the-notebook-2004-copyThe Notebook
Slovenský názov: Zápisník jednej lásky

Tak jednoduchý príbeh – tak krásne a ľahko podaný. Jeden z najromantickejších filmov aký kedy mohol byť sfilmovaný. Celoživotný presah a krásna láskavá láska ešte dlho ostávala vo mne potom, ako som film videla. Som rada za tú možnosť dotknúť sa aspoň cez plátno nekonečného mistéria medzi mužom a ženou.

 

 

 

11181617_oriThe Age of Adelaine
Slovenský názov: Večne mladá

My ženy predsa nestarneme a Adelaine už vôbec nie. Večná téma večnej mladosti a dôležitých rozhodnutí sa dokážu dostať pekne pod kožu. Páči sa mi režisér Lee Toland Krieger, ktorý nie je úplným prototypom hollywoodského režiséra. Film skladá svojím jedinečným spôsobom. Téme ženy sa nevenuje prvýkrát a robí to naozaj dobre.

 

 

onesheetThe Vow
Slovenský názov: Manželský sľub

Existuje bezhraničná, nádherná, jedinečná, hlboká, nadpozemská a nekompromisná láska? Existuje! Minimálne v tomto filme. 🙂 Na takýto film potrebujem pohár vína a veľa veľa vankúšov okolo v posteli, ale stojí to za to.

Film je inšpirovaný knihou Before I go to sleep od S.J. Watson

 

 

WILD-poster-cropThe Wild
Slovenský názov: Divočina

Životopisný film Cheryl Strayed, ktorá prekonala sama seba. Cesta do svojho najvnútornejšieho vnútra a naspäť a zase do vnútra a napäť cez osobné zlomy v ženskom živote. Na chvíľu som sa pristihla, že cítim každý maličký krok s hlavnou hrdinkou Cheryl. Putovanie do ženského vnútra prináša často viac otázok ako odpovedí, no tento film je celkom milosrdný vo svojej nemilosrdnosti.

Neskutočná Reese Witherspoon, ktorá dokáže vo filme vo svojich 36 rokoch hrať dvadsiatku.

 

The-Help-film-still-007The Help
Slovenský názov: Čiernobiely svet

Tento film neukazuje len zložitosť nedávnej farebnej americkej minulosti, ale s veľkým šarmom, dôvtipom aj zložitosť a veľkosť ženskej duše. Prekvapivo ľahko plynúci a v každej možnej chvíľke vypointovaný film.

 

ANKETA - 5 filmov

Facebook komentár
Viktória Madalová

Viktória Madalová

Žena so štýlom a hĺbavým pozorovaním života