Ako na zdravú a žiarivú pokožku celého tela? (1.časť)

Snáď každá žena si želá udržať svoje telo zdravé a pružné. Výnimkou nie je ani pokožka tela, ktorej krása ide ruka v ruke so zdravými návykmi a pravidelnou starostlivosťou. Lenže na pravidelnú dennú starostlivosť mnoho žien zabúda, nemá dostatok času alebo si myslia, že na kvalitnú starostlivosť nemajú dostatok financií. Nič z toho nemusí byť prekážkou k zdravej a viditeľne ošetrenej pokožke tela.  Milé dámy, predstavím vám jednotlivé kroky.

Na starostlivosť o svoju tvár sme si už zvykli a venujeme jej istú pozornosť. No úprimne… Koľké z nás myslia na pravidelné denné ošetrenie dekoltu a ostatných častí tela? Dlhodobo zanedbaná starostlivosť o pokožku však vedie k tomu, že jedného dňa to na nej bude „jednoducho vidieť“.  Na pokožke tela sa proces starnutia prejavuje rýchlejšie a aj práve preto, ak chcete udržať svoje telo krásne, mali by ste sa zamerať na prevenciu, prípadne aktívne a cielené riešenia pre omladenie. 

Zázračná voda

Ak si chcete dlhodobo udržať zdravú a pružnú pokožku, neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o ňu je dodržiavanie pitného režimu, o ktorom sa už veľa popísalo. Zavlažovať sa však treba nielen zvnútra, ale aj zvonku. 

Studená voda a suchá kefa

Ráno, najlepšie hneď po prebudení, je ideálne začať svoj deň v kúpeľni so suchou kefou a studenou vodou. Táto kombinácia vám zaručí nielen krásne hladkú a pružnú pokožku, ale rozprúdi aj lymfatický systém a prispieva k úplnému odstráneniu celulitídy. Studená voda pokožku krásne prekrví a zlepší jej pružnosť.  Suchá kefa zase odstráni odumreté bunky pokožky a zabezpečí prirodzený detoxikačný proces tela. Pleť sa zjemní a zlepší sa jej štruktúra. Počas masáže suchou kefou netreba na pokožku príliš tlačiť. Zo začiatku to môže byť drsné, no časom si pokožka zvykne a vy sa budete tešiť z prichádzajúcich benefitov. Dôležité je suchou kefou vymasírovať všetky časti tela, tvár vynecháme. Po masáži sa vždy osprchujte studenou vodou, aby ste odstránili všetky zvyšky odumretej vrstvy pokožky.

Pokračovanie už čoskoro 😊

Monika

Facebook komentár
Monika

Monika

redaktor

MONIKA FILIPOVÁ - MÓDNA STYLISTKA, FASHION A IMAGE COACH. MILOVNÍČKA KRÁSY VO VŠETKÝCH JEJ PODOBÁCH.