Astrológia v našom živote

Astrológia je veda, ktorá uvádza, že pozície súhvezdí alebo planét slnečnej sústavy na oblohe majú vplyv na náš život. Je koreláciou medzi nebeskými telesami a prírodnými či ľudskými záležitosťami na Zemi. Je to fenomén, ktorý už niekoľko tisíc rokov študovalo veľa starovekých aj moderných spoločností. Astrológia je veľmi populárnym, ale na druhej strane kontroverzným pohľadom na svet a na život v ňom.

Astrológia sa zameriava na slnko, mesiac a planéty v našej slnečnej sústave. Astrologické predpovede pre jednotlivca sú založené na pozíciách slnka, mesiaca a planét v čase jeho narodenia. Astrológovia o sebe hovoria, že predpovedajú a vysvetľujú životný cyklus, pomáhajú ľuďom, spoločnostiam a národom pri ich najdôležitejších rozhodnutiach.

Jednou z najzaujímavejších vecí na astrológii je jej vek. Prvé známe spisy o hviezdach sa datujú už 5000 rokov, vo forme hlinených tabúľ, na ktorých boli zaznamenané všetky záznamy planetárneho pohybu, pozorované mezopotámskymi kňazmi. Rozdelenie oblohy na dvanásť znamení zverokruhu a prvý známy horoskop sa datuje do  piateho storočia pred naším letopočtom. Grécko, Hippokrates a Galen urobili z astrológie základný kameň medicíny, v kombinácii s teóriou štyroch prvkov.

Medzi všetkými veľkými civilizáciami to boli práve Sumeri,  ktorí položili základ astrologických štúdií. Boli prvými, ktorí považovali Mars za planétu sily a vojny a spojili tieto vlastnosti s ľudskými. Boli tiež prvými, ktorí považovali Venušu za planétu symbolizujúcu ženskosť a plodnosť.

Astrológovia tvrdia, že mesiac má vplyv na ľudí, ako má na moria a oceány. Tvrdia, že ak mesiac ovplyvňuje príliv, je možné, že tiež ovplyvňuje ľudské telo, ktoré tvorí asi 75% vody. Výklad astrológov sa vyvíjal v priebehu vekov. Starí Egypťania verili, že slnko je hviezdou a kráľovským požehnaním a mesiac videli ako zlú hviezdu. Avšak súčasní astrológovia majú na Mesiac pozitívnejší pohľad a spájajú ho  zmenami nálady a emócií u ľudí.

Astrológia je nielen čoraz populárnejšia v súčasnosti. Aj v minulosti bolo veľa známych a významných ľudí, ktorí jej verili, alebo jej metódy používali. Dokonca aj Nostradamus, snáď najväčší tvorca predpovedí sa spoliehal práve na astrológiu. Ľudia podľa postavenia hviezd dokázali určiť, kedy je dobré sadiť, či žať úrodu.

Astrológia je tu a pravdepodobne sa bude vyvíjať. Teraz sme vo veku, v ktorom sa zvyšuje význam štatistických údajov a práve oni by mohli hrať dôležitú úlohu v ďalšom vývoji astrológie.

 

Zdroj: jksastrology.com

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.