Čo robí ženu so štýlom šťastnou?

Veľká téma šťastia ma naháňa každé ráno pri prebudení a každý večer pri zaspávaní. “Čo môžem dnes urobiť iba pre seba?”, hovorím si každé ráno. “Čím som dnes prispela k svojmu šťastiu?” pýta sa moje srdce každý večer.

Ako môže prísť k žene šťastie?

Odpoveď mi už dlho rezonuje. “Keď nasleduje svoj inštinkt.”

Dlho som si myslela, že inštinkt je čisto mužská vec. Zvierací inštinkt. Inštinkt lovca. Obchodnícky inštinkt. Takto by som mohla vymenovať veľa inštinktov, s ktorými som sa od malička stretávala. Slovo inštinkt je aj mužského rodu. Zvláštne.

Nedalo mi to. Musela som začať mužov pozorovať. Mužský inštinkt je založený na šikovnosti chytiť všetko, čo sa práve pohlo v ich blízkosti. Chyť a panuj. Stačí trochu zaujímavý pohyb, ktorý mužské oko zachytí a už je na koni. Muži sú v tomto veľmi hraví. 🙂

Musím priznať, že mi imponuje, mať pri sebe takého muža. Rozhodne sa rýchlo, a účinne. Niečo vo mne to ticho obdivuje.

Na druhej strane sa mi to zdá až smiešne, že stačí trochu pohybu bokmi a muži vyrazia ako dravé šelmy a nezastavia sa pred ničím.

Potom som si to otočila a zistila, že ženský inštinkt je presne opačný. Nepotrebuje pohyb niečoho zvonku, aby sa zapol a dal silu žene, ktorá sa o neho oprie. Ženský inštinkt prichádza zvnútra. Prehovára cez pocity a intuíciu. Ak by som tam mala hľadať pohyb, tak by som ho nazvala emočné pohnutie duše. Ak ho zachytím a nenechám len tak odísť, odvďačí sa mi silným impulzom, robiť čokoľvek, čo mi napadne. Prečo by som si nemohla dopriať nechať sa viesť mojimi emóciami?

Ráno nemusím rýchlo vstať z postele, aby som všetko stihla. Môžem si dopriať pri zrkadle viac času, aby sa moje pocity mohli dostať von a ukázať mi cestu, ktorou budem kráčať celý deň. Nechám svoju krásnu dvojníčku v zrkadle na mňa pôsobiť dlhšie. Nech len prídu tie najhlbšie pocity, ktoré sú skryté v mojom vnútri.

Robí mi radosť deťom pripraviť raňajky, milo sa usmiať na muža, urobiť pár zvodných pohybov, ktoré zase jemu zapnú tie správne inštinkty a naladia deň. Ale tiež si môžem dopriať kúsok času pre seba, pre svoje nálady a pocity. Môžem sa spojiť so svojím inštinktom a nasledovať ho, aby mi dodal tú potrebnú silu byť šťastná taká, aká som. Čo môže byť krajšie ako moje ženské vnútro, moje pocity a ten obrovský svet za nimi?

Je šťastie byť ženou, ktorá nasleduje svoj inštinkt. Ten inštinkt, ktorý prináša žene šťastie.

A to najdôležitejšie na tom je, že to má aj štýl.

Aj Ty si šťastná žena so štýlom?

 

Facebook komentár
Viktória Madalová

Viktória Madalová

Žena so štýlom a hĺbavým pozorovaním života