Dva protipóly v oblečení

Zima je v plnom prúde a tento rok o sebe dáva aj patrične vedieť. Snažiť sa vonku nezamrznúť a ešte pritom aj aspoň trochu dobre vyzerať a nevyzerať pritom ako eskimák je takmer nadľudská úloha. Tiež máte ten pocit, že zima je oproti letu akási neúmerne dlhá?

Výpredaje už pomaly doznievajú, nové kolekcie v obchodoch naznačujú jarné trendy, a tak sa máme aspoň na čo tešiť. Výber štýlov je, či teda bude, až neskutočne široký. V posledných rokoch sme tu postupne mali inšpiráciu každého desaťročia z druhej polovice dvadsiateho storočia. Tentokrát tu budeme mať mix 50-tych, 60-tych, 70-tych, 80-tych aj 90-tych rokov naraz. Kombinácie strihov, farieb, vzorov, materiálov. Je možné sa odviazať a úplne uletieť do štýlu niektorej dekády, alebo kombinovať viaceré naraz. Chce to len trošku odvahy, fantázie a inšpirácie, chuť experimentovať a nebáť sa.

Toto je jeden smer, ktorým sa módny svet uberá. Nebáť sa, experimentovať, hľadať sa, byť iný.
Naproti tomu sa stále častejšie hovorí o tzv. capsule wardrobe. Teda mať šatník vyskladaný z jednoduchých, jednofarebných nadčasových vecí v základných strihoch. Ich malý počet je tiež samozrejmosťou. Jednoduché na kombinovanie aj na pobalenie sa na cesty.
Je možné, že presýtenosť sveta konzumom a nadbytkom vecí nás dotlačí až do úplného zjednodušenia si obliekania a sveta okolo seba? Minimalizmus z dôvodu šetrenia zdrojov, priestoru a času určite bude vyhovovať nejakej časti nášho sveta.
Veľa ľudí pohybujúcich sa v módnom priemysle je už tak presýtených, že sami uprednostňujú oblečenie v prevažne čiernej farbe.

Pravdupovediac, mám dni, kedy sa v čiernej tiež cítim úplne najlepšie. Mám pocit, že sa v nej môžem celá schovať a byť nedostupná a neprístupná. Ale je tiež fakt, že viac ako pár dní mi to nikdy nevydrží a s radosťou zase siahnem po svojej milovanej šedej v nesmrteľnej kombinácii s tmavomodrou a bielou. No a samozrejme, s blížiacou sa jarou a teplom, môj hlad po ďalších farbách len rastie 🙂

A ako to máte vy? Čo uprednostňujete? Minimalizmus či maximalizmus? Budete mať odvahu vyskúšať nebývalý mix trendov, či sa radšej prikloníte k svojej zaužívanej klasike?
Akokoľvek to už je alebo bude, hlavne sa v tom, čo máte na sebe, cíťte sebavedomo a sama sebou.

 

Facebook komentár
Vladena Vrabcová

Vladena Vrabcová

redaktor

Podčiarknuť svoju osobnosť oblečením znamená dodať sebaistotu vnútru a rozžiariť sa aj navonok.