Julianne Moore, ryšavka s charizmou

Julianne Moore, nádherná žena, ktorá starne s gráciou

Julianne Moore rodená Julie Anne Smithová sa narodila 3. decembra 1960 vo Fort Bragg v Severnej Karolíne. Jej otec pracoval ako vojenský sudca a matka psychologička. Matka pochádzala zo Škótska, no emigrovala do USA. Rodina sa veľakrát sťahovala. Raz bývali v Južnej Amerike, druhýkrát na Aljaške, potom v Nemecku, vo Francúzsku, ale i na mnohých ďalších miestach. Julianne má mladšieho brata a sestru.

Od detstva sa túžila stať lekárkou. Na škole však začala herectvom a neskôr aj herectvo vyštudovala na Bostonskej univerzite. Hneď po škole sa presťahovala do New Yorku City a pracovala ako servírka. Na obrazovke sa objavila v roku 1984 v epizóde jednej telenovely. O rok na to získala úlohu v seriáli ,,As the World Turns“.

Celovečerný debut prišiel v hlavnej úlohe Susan v ,,Tales from the Darkside: The Movie “ v roku 1990.
Ako herečka hrala s kolegami mnohých zvučných mien, ako: Anthony Hopkinsom Mark Wahlberg, Burt Reynoldsom, Al Pacino, Harrison Ford a Tommy Lee Jones, Sylvester Stallone, Antonio Banderas, Hugh Gran, Anthony Hopkins, či s mnohými inými.

Rok 1999 bol pre Julianne neuveriteľný. Objavila sa v piatich významných filmoch a získala nomináciu Akadémie pre najlepšiu herečku za rolu ,,The End of the Affair”. Julianne Moore je deviatou filmovou osobnosťou v dejinách, ktorá získala dve oscarové nominácie v jednom roku, za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe ,,Ďaleko do neba“ a za herecký výkon vo vedľajšej úlohe ,,Hodiny“.

Julianne bola vydatá dvakrát. Jej prvý muž bol herec a režisér John Gould Rubin. Boli spolu takmer desať rokov, no rozišli sa.

Od roku 1996 žije v pokojnom zväzku s režisérom Bartom Freundlichom, s ktorým má syna a dcéru.

„Najväčší úspech môjho života je rodina. To, že som našla svojho muža a porodila deti,“ povedala herečka a pokračovala: „V mojej rodine sa cítim byť zakorenená, milovaná a pochopená. A dokonca som presvedčená, že to najdôležitejšie, čo o živote viem, som sa naučila od mojich detí.“ (Julianne Moore)

Filmografia herečky je naozaj bohatá:
Stratený svet: Jurský park, Magnólia, Hodiny, Zákon príťažlivosti, Ruka na kolíske, Hanibal, Utečenec, Telo ako dôkaz, Still Alice, Non-Stop, Dvaja v tom, Telo ako dôkaz, Big Lebowski, Potomkovia ľudí, Bláznivá hlúpa láska, Mapy ku hviezdam a mnohé ďalšie… Julianne si zahrala úlohu v trilógii ,,Hry o život – Drozdajka“.

Priznala, že k prijatiu roly ju presvedčili práve jej dve deti, obe fanúšikovia kníh.

 

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: Jej silná vášeň a náruživosť prerástla do šialenstva

 

Zdroj:/https://www.google.sk/#q=julianne+moore+zivotopis
http://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/346859-julianne-moore-to-najdolezitejsie-o-zivote-viem-od-mojich-deti/

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.