Koľko skutočných priateľov ostalo vám?

Mapujem to. Priatelia mojich rodičov a ich deti kedysi – tak nejak sme sa kamošili, keď sa naši rodičia navzájom navštevovali. Na niektoré z týchto návštev som sa tešila veľmi, na iné menej. Je to tak už aj v detstve, nie každý je predsa vaša krvná skupina 🙂 …

V škôlke som mala viac kamošov ako kamošiek. Počas obedného spánku som mala postieľku medzi mojimi dvomi najlepšími kamošmi. Občas sme sa tvárili, že spíme, občas sme vystrájali. A občas niekto z nás troch aj zaspal naozaj a bolo po zábave…

Škola, to už bolo vážnejšie. Na prvom stupni základnej školy najlepšia kamoška bola zároveň aj moja rivalka, tak sme sa pretekali, ktorá z nás dostane viac jednotiek. A po vyučovaní sme na to zabudli a zas boli nerozlučná dvojka. A tak nejak išiel čas, tých najlepších priateľov bolo viac.

Neskôr to už neboli len najlepšie kamošky zo školy, ale už aj najlepší priatelia, s ktorými sme sa spoznali vonku. V tom danom čase som vždy mala pocit, že to tak bude navždy. Bolo pre mňa nepredstaviteľné, že by sme raz už o sebe nič nevedeli. Dnes to tak mám. Títo, môjmu srdcu blízki ľudia kedysi, dnes majú iných najlepších priateľov a ja medzi nich už nepatrím. S niektorými nás rozdelilo to, že už nebývame tak blízko seba, s inými si skrátka nemáme už čo povedať. Odovzdali sme si, čo sme mali, prežili sme neskutočné zážitky. Detské, mládežnícke, občas bláznivé a aj zakázané.

Z tých všetkých priateľstiev, ktoré mali byť navždy a nevyšlo to, si hlavu nerobím. 

Ďakujem všetkým týmto ľuďom za ich čas, energiu, názory a obety.
Myslím, že sme sa obohatili navzájom a prirodzene na seba nikdy nezabudneme – veď sme určitý úsek svojich životov trávili spolu a malo to zmysel.
Bolo to perfektné a s láskou na to všetko spomínam a budem spomínať.

Lu

Prečítajte si tiež: Život je preto krásny, lebo má viac začiatkov ako koncov

 

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.