5 francúzskych filmov, ktoré pohladia srdce a vybudia emócie

La-Belle-Et-La-B-te-image-la-belle-et-la-bete-36803450-1600-1000La Belle et la bête
Slovenský názov: Kráska a zviera

Francúzsky vizuálny koncert rozprávky pre dospelých. Klasický príbeh v jedinečnom spracovaní. Krásna ukážka ako francúzsku kinematografiu ešte nikto nedobehol v stvárnení emócií na plátne.

 

coco-avant-chanelCoco Chanel
Slovenský názov: Coco Chanel

Žena, ktorá prevrátila svet módy naruby. Zatracovaná, nenávidená, obdivovaná a vyzdvihovaná Coco. Žena, ktorá ukázala iným ženám, že môžu ísť za svojím snom.
Vo filme exceluje nádherná Audrey Tautou “reinkarnovaná” 🙂 Audrey Hepburn. Neopakovateľná francúzska scéna, kde okrem originálnych oblečení vyrobili pre atmosféru 800 rôznych klobúkov.

 

 

5_130701-4761-0-2000-0-1125-cropSaint Laurent
Slovenský názov: Saint Laurent

Svet módy je tak blízko žene a niekedy tak vzdialený. Yves Saint Lorent je jeden z najkreatívnejších módnych návrhárov rodeným francúzskym štýlom stvárnený v osobnostných vzletoch a pádoch. Režisér Bertrand Bonello sa venuje tématike chodenia na hrane noža veľmi rád. Pripomeniem snímok skôr pre festivalových fajnšmekrov –  Tiresia (2003).

 

0008570_gal_007_medAvis de mistral
Slovenský názov: Moje leto v Provence

Jean Reno nesmie v tomto výbere chýbať. Dlho som zvažovala, čo pre nás ženy vybrať. Samozrejme je tu nezabudnuteľný Tais-toi! Drž hubu (2003), ale toto je rodinná pohoda, kde sa naplno prejaví Jean Reno a francúzska citlivá komédia na víkend.

 

maxresdefaultL’ombre des femmes
Slovenský názov: V tieni žien

Francúzska hĺbková dramatická analýza partnerského vzťahu. Zrkadlo tomu najzákladnejšiemu princípu hľadania krízy vo vzťahu. Dá sa nájsť tá úľava v kríze niekde vonku alebo je riešenie iba vo vnútri vzťahu? Na vyváženie tu dávam aj tento náročnejší snímok klasického dramatického spracovania francúzskej kinematografie.

Možno Vás bude zaujímať tiež 5 filmov, ktoré sa dotknú ženského vnútra:

ANKETA - 5 francúzkych filmov

Facebook komentár
Viktória Madalová

Viktória Madalová

Žena so štýlom a hĺbavým pozorovaním života