Toto by sme sa mohli od mužov naučiť

Ešte pár rokov dozadu sa veľa hovorilo o tom, že žijeme v mužskom svete. A ak žena v tomto svete chce niečo dokázať, musí byť bojovníčkou a ísť si tvrdohlavo za svojím cieľom. Mužská energia je totiž iná – muži sú častokrát viac tvrdohlaví, cieľavedomí, bojovní, viac sebeckí a menej emotívni. Iste, mnohé ženy už aj dnes ich dokážu predčiť a chladnokrvne bez emócií si riešia svoje záležitosti.

Treba však povedať, že väčšina žien to má inak – dokážu sa obetovať, vcítiť sa do druhých a nedokážu riešiť iba samy seba. Veď sa na to pozrime aj v politike – koľko žien tam máme? A ako tieto ženy riešia veci tam hore a ako ich riešia muži? Rozdiely tam sú a asi aj vždy budú. Ženy a muži jednoducho rozdielni sú. Fyzicky, psychicky – to je holý fakt.

Na mužoch sa mi páči mnoho vecí a vlastností, ktoré by som občas sama chcela mať, a tiež mnoho takých, ktoré sa mi síce páčia, ale zaobídem sa bez nich, pretože som žena. A tiež také, ktoré sa mi nepáčia vôbec a niekedy ich treba asi len akceptovať (hovoria aj vám niečo tie povestné použité ponožky, ktoré si mnohí chlapi nechávajú pri posteli, gauči alebo na stoličke???).

O čo by však život nás žien bol ľahší, keby sme ako muži určité veci jednoducho neriešili.

Veci, ktoré v konečnom dôsledku vôbec nie sú podstatné a rozhodujúce pre život, vzťah, šťastie a pohodu. Častokrát sa rozohním pre také veci, ktoré sú tak totálne nepodstatné, že to je vôbec škoda slov – problém je, že v tej chvíli to tak vôbec nevidím a rýpem sa v tom a rýpem a rýpem… poznáte ten vtip, že prečo sa ženy často stávajú archeologičkami? No pretože vždy rady vyťahujú kraviny z minulosti. Ani to veľmi nie je vtipné, pretože to je veľa ráz bohužiaľ tak. Muži sa na tom smejú a vedia prečo.

Toto je teda vlastnosť, ktorú keby sme všetky ženy ovládali, toľko harmónie by zrazu zavládlo najmä v našich vzťahoch. Neriešiť každú hlúposť a už vôbec nevyťahovať v rámci argumentačného boja niečo, čo sa stalo piateho mája pred tromi rokmi. Aj v tom sme totiž expertky. Niektoré veci je jednoducho lepšie prijať – bude sa žiť ľahšie nielen všetkým dookola, ale aj vám. Nad povestnými ponožkami, sa ja, napríklad, už vôbec nevzrušujem. 🙂

Lu

Prečítajte si tiež: Myslíte si, že on sa ešte zmení? Nezmení!

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.