Konečne (takmer) bezbolestná depilácia

Metód, ako sa zbaviť chĺpkov, je naozaj mnoho. Holenie je síce jednoduché a rýchle, no ochlpenie dorastá priam raketovou rýchlosťou. A čo je ešte horšie, chĺpky sa stávajú zväčša tvrdšími, odolnejšími a tmavšími. Keď som mala 12 rokov a na oboch nohách dokopy 3 bledé chlpy, rozhodla som sa, že keď si moje kamarátky nohy holia, musím si aj ja. Samozrejme, že vtedy som sa cítila úžasne a každým ďalším holením som sa cítila dospelejšie. Istotne to nie je prekvapivé, že každým holením sa počet chlpov zdvojnásobil a i keď dnes ich nemám veľa (patrím k tým šťastnejším, ktoré majú chĺpkov relatívne málo), mám potrebu ich pravidelne odstraňovať. Žiletku používam minimálne, najmä v časovej tiesni a preto siaham po epilačnom strojčeku. Mnoho z nás ten desivý zvuk strojčeka poznajú a veru, pre veľa žien je aj samotná epilácia viac než bolestivá, odmietajú takto trpieť a preto sa vrátia späť k žiletkám. I keď, efekt hladkej pokožky pretrvá omnoho dlhšie než klasickým holením.

A tak akým spôsobom sa dá zbaviť sa chĺpkov na dlhšiu dobu a v porovnaní s epilátorom takmer bezbolestne? Dámy, je to cukrová pasta. Nie, nie je to zrovna príjemné, ale bolesť je oveľa menšia, keďže sa chĺpky odstraňujú v smere ich rastu. Je to prírodný produkt a ak sa s ňou naučíte pracovať, tak s najväčšou pravdepodobnosťou vaše žiletky, vosky a epilačné strojčeky zapadnú prachom. 3 (2)Môže sa to zdať najprv zložité, pravdepodobne to aj bude trvať nejaký čas, kým chytíte ten „správny grif“, no stojí to za to. Túto cukrovú pastu si môžete kúpiť už hotovú, ísť na takúto depiláciu do kozmetického salónu alebo si ju vyrobiť doma. Mne sa nechcelo čakať, kým mi príde a zároveň, najradšej si chĺpky odstraňujem sama. Takže som sa rozhodla vyrobiť si ju doma a postačili mi na to 3 suroviny.

Recept na depilačnú cukrovú pastu
250 gramov bieleho cukru
25 ml čerstvej citrónovej šťavy
25 ml vody

Všetky ingrediencie som si odvážila, nasypala ich do hrnca, zamiešala a začala som túto zmes zahrievať na miernom plameni. Najideálnejšie je teplotu sledovať (kuchynským teplomerom), mala by sa vyšplhať až na 120°C. Ak ho nemáte, dá sa to prípadne aj odhadnúť podľa farby, keď sa biela zmes začne meniť na žltkavú farbu. Je nutné stále miešať, pretože v zmesi sa začnú tvoriť bublinky, začne svoj objem zväčšovať, preto treba mať dostatočne veľký hrniec. Akonáhle zmes dosiahla požadovanú teplotu, znížila som výkon na minimum a miešala som ešte asi dve minúty. Od začiatku zahrievania prešlo zhruba 7 minút. Počas tohto procesu cukrová pasta zhustla (konzistencia asi ako sirup) a zafarbila sa do zlatej farby. V hrnci som ju nechala ešte trochu vychladnúť a následne som ju preliala do pripravenej nádobky, kde chladla. Hrniec som nechala pár minút odmočiť a potom išiel bezproblémov umyť.

Samozrejme som bola veľmi netrpezlivá, tak som ju skúšala už po pár minútach a len som si popálila prsty. Netrpezlivo som teda musela čakať ďalej a keď už to ako-tak bolo znesiteľné (ale stále horúce), začala som ju skúšať. Aké sklamanie, keď mi to len polepilo nohy a ruky. Základ je ju nechať dostatočne vychladnúť, tým sa aj jej konzistencia zmení (stuhne) a bude sa s ňou dať pracovať. Mala by byť teplá, no nie horúca. Vtedy sa s ňou pracuje najlepšie. Veľkosť vlašského orecha som nabrala do rúk, urobila guličku, a začala pritláčať na kožu a roztierať v protismere rastu chĺpkov (v prípade nôh teda zdola hore), prejsť ešte po tom dva-tri razy, vrchný okraj nadvihnúť a švihnúť akoby ste strhávali náplasť v smere rastu ochlpenia (teda zhora nadol). Snažte sa ju strhávať rovnobežne s pokožkou, nie kolmo, pretože vtedy hrozia modrinky. Akonáhle sa pasta začala lepiť, že som už nevedela pokračovať, nabrala som si nový kúsok pasty a opäť to išlo zľahka. Zvyšky pasty na nohách som jednoducho umyla vodou. Na lýtka som ani celú pastu neminula, takže ak zvýši, môžete ju odložiť do chladničky a v prípade potreby zohriať (opäť aby bola príjemne teplá) a celý postup zopakovať. Cukrovou pastou sa dá depilovať všetko – aj chĺpky na tvári, v podpazuší a tiež ju používajú aj kozmetické salóny na brazílsku depiláciu.

Techniky, ako pastu používať, sú rôzne. Niekto preferuje rukou, iný drevenou špachtľou a niekto zas depilačnými papierikmi. Pripájam video, v ktorom je vidno, ako na samotné odstraňovanie a to len pomocou ruky.

Lu

Prečítajte si tiež: Urobte si božskú masku z avokáda

 

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.