Dokonale hebká pokožka o pár minút a v pohodlí domova

Milé ženy so štýlom, už je to tu. Krátke tričká, sukničky, kratšie nohavice, či šortky a pestovaná, hladká pokožka je priam nutnosťou. Na to, aby bola krásna, stačí zopár surovín, ktoré mnohé z nás majú doma bežne v kuchyni.

Telové peelingy zbavia pokožku odumretých buniek a zvyšujú jej prekrvenie. Pokožka vyzerá zdravšie a je zamatovo hebká. Pravidlom je, že by sa nemali používať viac ako raz či dvakrát týždenne a v prípade, ak je koža poškodená, tak treba počkať až do jej zahojenia. Ak máte citlivú pokožku, používajte cukrové peelingy, pretože soľné ju môžu podráždiť.

Základný telový peeling, ktorý si môžete urobiť už istotne dnes a nemusíte pritom pobežať do obchodu, je nasledovný: 2 diely cukru alebo soli zmiešajte s 1 dielom oleja. Olej môže byť rôzny – olivový, kokosový, mandľový a tak ďalej. Ak by peeling bol príliš hustý, pridajte trošku oleja a ak naopak príliš riedky, prisypte cukor či soľ. Túto zmes naneste na vlhkú pokožku a krúživými pohybmi masírujte celé telo. Spláchnuť teplou vodou a zostáva už len jediné – kochať sa tou krásnou a jemnou pokožkou. Výborné je tiež to, že žiadna ďalšia dodatočná starostlivosť nie je nutná, pokožka je vyživená olejom a tak pre dnešok môžete hydratačné prípravky na telo po kúpeli odložiť.

peeling kavaA ak máte chuť na väčšie experimenty, olej môžete nahradiť roztlačeným avokádom či banánom, alebo jogurtom (v týchto prípadoch je peeling nutné spotrebovať ešte v ten daný deň). Do tejto zmesi, či už ste použili olej alebo ste ho nahradili, môžete primiešať ešte polievkovú lyžicu škorice, kakaa, medu, kávy či sušených bylín. Pre extra voňavý zážitok pár kvapiek esenciálneho oleja a tento domáci wellness sa stane vašou rutinou.

Nie každému sa chce takto vyrábať vlastnú kozmetiku, jednoduchšie sa zdá ju kúpiť v drogérií, v krásnom obale a vyvoňanú syntetickou zložkou „parfum“. Vedeli ste, že syntetické vône patria medzi 20 najväčších alergénov spolu s parabénmi a že môžu znížiť citlivosť čuchových buniek? Tak som sa pozrela na jeden môj peeling, ktorý som si kúpila len preto, lebo nádherne voňal a asi som mala slabú chvíľku. Okrem toho, že ich cena je vysoká (v porovnaní s domácim), alarmujúce je najmä to, že ten môj obsahuje 22 ingrediencií. Ako sa tak pozerám na ten chemický koktail, už aj tá vôňa prestáva byť taká príťažlivá. Aký bude jeho osud, to teraz predpovedať neviem, ale čo viem s istotou je to, že ďalší peeling už nekúpim, keď si ho môžem vyrobiť presne na mieru doma a možností je tak veľa!

Recept na sladký banánovo-pomarančový peeling na jedno použitie:
1 malý zrelý banán
¼ šálky jemného cukru
1 polievková lyžica glycerínu (nie je nutné)
20 kvapiek esenciálneho oleja sladký pomaranč

Banán roztlačte v miske, primiešajte cukor, glycerín a esenciálny olej. A ako vždy, naneste na vlhkú pokožku a krúživými pohybmi premasírujte telo. Spláchnuť teplou vodou. Peeling je „mňamkou“ pre pokožku a tá sladká vôňa … čo vám dámy budem hovoriť, treba to zažiť na vlastnej koži :).

Lu

Prečítajte si aj: Toto tajomstvo krásy poznala už Kleopatra

Zdroj:/ Shannon Buck. 200 Tips, Techniques and Recipes for Natural Beauty

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.