Moje detské valentínky

Nemám vo zvyku doma skladovať staré rárohy, ale toto som za tie roky nemala srdce vyhodiť …

Na základnú školu mám perfektné spomienky a živo si pamätám určité situácie – napríklad aj to, ako sme si navzájom písali valentínky a vhadzovali ich do veľkej spoločnej krabice na hlavnej chodbe. Dobrovoľníci ich potom triedili a 14. februára ich roznášali po triedach. Najmä my, dievčatá, sme túžili po zamilovaných a srdcervúcich odkazoch.

Doma mám valentínky zo šiestej a ôsmej triedy. Mám ich už roky a vyhodiť ich neplánujem. Možno to raz ukážem deťom a oni to budú mať ako science fiction, že kedysi sa písali nejaké priania RUČNE a nie elektronicky 🙂 veď to už dnes (asi) neexistuje, nieto ešte o niekoľko rokov…
Vzhľadom na veľké množstvo valentínok, nemôžem ukázať všetky, tak tu je malý výber z nich.

val1

„Až keď sme našli lásku, vieme, čo nám v živote chýbalo… Šťastný Valentín!“ Hlboká myšlienka na deti, ktoré ešte nemajú ani občiansky, však?
„Čau Lucia prajem šťastného Valentína a vela chlapov.“ Ďakujem pekne za takéto prianie, najmä za tých veľa chlapov…
„Prajem ti veselého Valentína. Tvoj tajný mstiteľ. Pre Lucku ♥♥.“ Dodnes neviem, kto to bol môj tajný mstiteľ, ale istotne mal na mysli ctiteľ, vzhľadom na tie srdiečka… aspoň dúfam 🙂
„Milá Lucka! Najkrajšieho Valentína, veľa veľa úprimnej lásky, veľa valentiniek od frajera či ctiteľa želá tajný ctiteľ.“ Tiež netuším, kto to bol, ale veľmi milé.

val2

„Lucia 6.A. Mám ťa rád. Si pekná.“ Áno, aj takéto sebavedomie zdvíhajúce valentínky sme ako dievčatá od chlapcov dostávali.
„Stastni a veselí valentin. Jedna hodina má 60 minut jedna minuta ma 60 sekund. Pre mňa minuta bez teba trvá nekonečná.“ Tak čo na to povedať – zopakovali sme si, koľko má hodina minút a koľko minúta sekúnd. A tiež, že pravopis skrátka nešiel na základnej každému. 🙂

Lu

Prečítajte si tiež: Tipy, ako osláviť (nielen) Valentína

 

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.