Môže žena robiť naozaj dobrý biznis?

Ako samostane zárobkovo činná osoba som toho zažila už dosť. Znie to naozaj hrozne. Činná. Stretla som na svojej ceste mnoho takýchto činných žien. Niektoré sa chceli a išli podobať mužom a dostali sa naozaj vysoko a niektoré sa išli podobať našim mamám a celé sa rozdali. Málo som ale videla jednoduché sebavedomé ženy, ktoré si idú za svojimi ženskými cieľmi so ženskými postupmi. Videla som tvorbu vysokej ženskej biznis triedy, ktorá je založená na boji a postupe. Videla som tiež tvorbu nízkej ženskej biznis triedy založenú iba na staraní sa o deti, muža, varení, pečení, praní a samostatnom zarábaní zároveň tiež aj zachraňovaní rodičov, priateľov a známych.

Chýba mi tu stredná čisto žensky sebavedomá trieda žien v biznise, kde ženy vedia prijímať a starať sa aj o seba. Trieda, ktorá môže ukazovať, ktorým smerom sa ženská samostatne zárobková činnosť má uberať. Mužatky nám to neukážu, tie už nasledujú mužov a nasledovať ich, by bolo len postavenie sa do radu. Mamy nám to tiež neukážu, lebo nám už ukázali, ako sa oddane starať o naše deti. Kde sme sa ako ženy v biznise stratili a kedy sa nájde dosť silná skupina žien, ktorá prelomí mužský a materský odkaz?

Keď som začínala, tak som sa trápila s PC. Nemala som ani tušenie, ako si vypýtať väčšiu sumu peňazí, aj keď som ich ťažko odpracovala. Nevedela som ako požiadať niekoho o spoluprácu a za túto mu aj dobre zaplatiť. Nevedela som mnoho veci, lebo ma to nemal kto naučiť a nemala som sa o koho oprieť.

Potom do môjho života prišiel Steve Jobs, ktorý hovoril, že vytvoril sen funkčnosti, dokonalosti a krásy a ja som vedela, že jeho výrobky musím mať, lebo ja som predsa funkčná, dokonalá a krásna zároveň. :-)).  Keď si on za toto spojenie dokáže vypýtať takéto peniaze, prečo by som to nemohla urobiť aj ja. Začala som sa najprv učiť od muža a zažila som si vyššiu vrstvu, do ktorej som sa dostala z tej nízkej, kde som sa rozdávala aj tam, kde som určite nemala.

Nakoniec som ale pochopila, že dravosť, drzosť a nekompromisnosť mi nie je vlastná. Pochopila som, že mojou cestou je pracovať podľa mojich pocitov a možností.

Som samostatne zárobkovo činná osoba, ktorá pracuje vtedy, keď to cíti a vychádza jej to tak, že si zarobí na seba úplne bez problémov. Keď to necíti, tak nepracuje a len tak je mamou alebo ženou, ktorá si potrebuje užiť svoje túžby, naplniť aj iné povinnosti a hlavne prijímať. Prijímať lásku svojich blízkych a veľa veľa pozornosti okolia.

Žena môže robiť dobrý biznis.

Facebook komentár
Viktória Madalová

Viktória Madalová

Žena so štýlom a hĺbavým pozorovaním života