Možno Miss Slovensko 2018 bude mať krivky

Určite ste aj vy zachytili tú lavínu článkov o súťaži Miss Slovensko 2017, ktoré popretriasali z každej strany to, že jedna finalistka bola inšia ako ostatné. A to pohoršenie, že čo tam vlastne tá robila? A ako je možné, že tam vôbec bola, keď nemá ukážkové miery. Zdá sa, že sa jej venovalo viac pozornosti ako samotnej novozvolenej Miss Slovensko 2017.

Súťaž som síce nevidela, no články valiace sa z každej strany som nemohla prehliadnuť. Nadpisy dokonca zneli tak bulvárne, že som aj klikla. A potom som sa zamyslela – túto mladú ženu nazývajú bacuľatou, tučnou a veľkou? Neviem teda, aké miery má, rozhodne je pravdou, že oproti ostatným vytŕčala. Mne sa však zdá, že práve pozitívne – neviem, prečo by v tejto súťaži mali byť len ženy, ktorým trčia rebrá a ktorých by silnejší vietor odfúkol.

Život je veľmi pestrý, a preto žena môže byť krásnou tak s päťdesiatimi kilami, tak aj so sedemdesiatimi. Ak sa vo svojom tele cíti dobre a vie, že takto je to správne, tak prečo by sme mali hovoriť o tom, že táto sem patrí a táto už nie, lebo nemá 90-60-90?

A čo je to vlastne štíhla a čo už nie?

Asi to bude tým, že my ľudia sme zväčša takí klasici – zvykli sme si za tie roky, že v súťažiach krásy sú chudučké dievčatá a potom, akákoľvek odchýlka musí byť pretriasaná a riešená. Mne sa táto (dnes istotne najznámejšia finalistka tohtoročnej Miss Slovensko) zdá sympatická a vôbec neviem, prečo by tam nepatrila. Práve naopak, možno o rok bude táto súťaž vyzerať o kúsok inak, a to bude len dobre. Ako sa predsa hovorí, zmena je život 🙂

Lu

Prečítajte si tiež: 10 spôsobov, ako vyzerať mladšie (a bez plastiky)

Foto: Emil Vaško

 

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.