Naprávanie skrivodlivosti sveta, Lucia Nicholsonová – poslankyňa NR SR

Lucia Nicholsonová je znovu zvolenou poslankyňou, ktorá získala prvenstvo medzi ženami poslankyňami v počte preferenčných hlasov 84 963. Nebáť sa pomenovať veci pravými menami, zdravý rozum a úsudok je to, čo nadelili sudičky Lucii Nicholsonovej. Je to žena, ktorá vládne nielen umom, štýl jej nemožno uprieť, žena, ktorej názory a pohľady na život ma zaujímajú. Pre mňa novodobá Johanka z Arku s ľudským prístupom, ktorá chce naprávať skrivodlivosti sveta.

Lucii Nicholsonovej som položila tri otázky.

1. Čo pre Vás znamená úspech?
Úspech poteší, ale ja som sa naučila vnímať úspech ako niečo prchavé. Dnes tu je, zajtra nemusí. Čím vyššie nás vynesie, tým tvrdší býva pád, ak v úspech príliš uveríme. Zopárkrát v živote som na základe čiastkového úspechu príliš uverila sama v seba, zaspala na vavrínoch a potom tvrdo spadla. Ak ma v živote niečo posilnilo, boli to moje pády, nie úspechy. A s odstupom času sú to práve pády, za ktoré som vďačná. Môj úspech v týchto voľbách preto vnímam skôr ako výzvu a veľkú zodpovednosť voči 85 000 ľuďom, ktorí mi dali dôveru.

2. Aká téma je pre Vás najdôležitejšia, ktorej sa budete v novom parlamente venovať?
Sociálne veci a ľudské práva, ale aj korupcia pri prerozdeľovaní eurofondov.

3. Čo pre Vás znamená štýl?
Štýl je pre mňa dôležitým rukopisom každého z nás, lebo práve cez štýl dotvárame vlastnú osobnosť a predstavujeme ju okolitému svetu. Pre mňa je veľmi dôležité v štýle nič nekopírovať a nedržať sa konvencií. Môj štýl preto polarizuje, buď sa niekomu páči alebo ho odmieta, ale ak by som sa štýlom prispôsobovala všeobecným pravidlám módy či protokolu, už by som to nebola ja.

PS:
Tieto tri otázky som položila aj ďalším úspešným ženám, poslankyniam NR SR. Ich odpovede budeme postupne uverejňovať.

Názory a pohľady na život Lucie Nicholsonovej si môžete prečítať aj na jej blogu: http://nicholsonova.blog.sme.sk

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

Prečítajte si ďalšie rozhovory, kde boli položené rovnaké otázky:

Bobrík odvahy, Veronika Remišová – poslankyňa NR SRremisova

 

 

 

Cieľavedomé snaženie, Jana Kiššová – poslankyňa NR SRJana Kissova

 

 

 

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.