Problémy vo vzťahu spoločné nám všetkým

Otázka prispôsobenia sa. Je prirodzené, že na začiatku vzťahu, počas prvých mesiacov či rokov manželstva, alebo partnerstva sa o nej spolu rozprávame. No otázka prispôsobenia sa, môže vyvstať vo vzťahu dvoch ľudí kedykoľvek. Môže sa týkať priateľov, ktorých každý z páru má, profesie, ktorú vykonávate, alebo životného štýlu, ktorý vediete. Záleží aj na tom, akým človekom ste v domácom prostredí – či ste zodpovední, bezstarostní, obetaví, alebo naopak sebeckí, či dokonca workoholici. Všetky tieto zdanlivé drobnosti sa pomaly menia na zásadnú otázku prispôsobenia sa, a páry s ňou majú čo robiť po celý čas trvania vzťahu.

Vzájomný rešpekt. Najdôležitejším aspektom bytia vo vzťahu je rešpekt. Ak milujete človeka, mali by ste ho rešpektovať, no žiadny pár nie je ideálny a časy sa tiež menia. V časoch argumentácie, rozdielnosti názorov, alebo životných volieb sa ľudia v páre často prestávajú rešpektovať a často sú tieto rozdielnosti predvídateľné.

Keď do vzťahu príde nuda. Nie je to len mimomanželská aférka, či dlhé hodiny vášho nabitého rozvrhu. Nuda jednoducho prichádza, a to do každého vzťahu. Je to jedna z najviac spoločných vzťahových záležitostí a môžeme iba skonštatovať fakt, že iskra sa zo vzťahu vytráca vtedy, keď nastúpi monotónia. Vtedy sa naozaj potrebujete koncentrovať na to, aby ste vrátili vášmu vzťahu vášeň.

Odolávanie príťažlivosti. Ďalšou veľmi dôležitou otázkou, ktorej páry čelia, je schopnosť odolať príťažlivosti človeka, ktorý je mimo vášho vzťahu. Je veľmi jednoduché nechať sa uniesť, no zároveň extrémne náročné ostať vo vzťahu a skúšať hľadať dôvody, pre ktoré sa oplatí ostať lojálni a milovať partnera každým dňom viac.

 

Nel

 

Prečítajte si tiež: Muži a ich priateľstvá

 

http://timesofindia.indiatimes.com

 

Facebook komentár
Nel Valentová

Nel Valentová

Mám rada spájanie protikladov, v každom nedorozumení vnímam zároveň príležitosť k rastu a pochopeniu.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.