Šestnáste piatkové slovo šéfredaktorky, letné naladenie

Dnes sa cítim „letno“. Cítiť sa „letno“ pre mňa znamená, cítiť leto, ktoré prichádza a s ním, nával pozitívnej energie, prázdniny mojich detí, dovolenka, voda, slnko, záhrada, tričká s krátkym rukávom, šaty, sukne, sandálky…

Spomienky na detstvo k naladeniu sa na “letno” neodmysliteľne patria. Milovala som letné prázdniny, prázdniny u starkej, kúpaliská, prechádzky lesom, žiadne ranné vstávanie do školy, žiadne učenie sa, žiadne domáce úlohy.

Dnes som si na trhu kúpila prvé čerešne, nechutili ešte úplne čerešňovo, ale podporili moju skvelú náladu, i keď stáli „nekresťanské peniaze“. 🙂

Výraz “nekresťanské peniaze” používala moja starká. Moja starká bola múdra, sporovlivá žena a keby vedela, koľko som za tie čerešne zaplatila, nepochválila by ma. Ja už však dávno dieťaťom nie som, svoj život mám pevne v rukách, denne robím množstvo rozhodnutí, malých, veľkých, potom nesiem následky mojich rozhodnutí. Svoj život milujem a nevrátila by som sa späť do detských čias. Každý pribudnutý rok v ňom, každú vrásku, všetky múdrosti, skúsenosti, ktoré s pribúdajúcimi rokmi prichádzajú, si hýčkam.

A viete čo?, letné prázdniny si tento rok urobím aj ja.

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Žena so štýlom, áno, som žena, ktorá má štýl, tak ako každá z vás. Mám svoj štýl, ktorý je mojím vyjadrením sa. Mám svoj štýl a vďaka nemu nesplyniem s davom. Ten štýl ide zvnútra a ja sa mu plne oddávam.

Dostávajte každý týždeň do schránky naše články
Nikdy nedáme váš mail niekomu inému.