Štýlové bývanie: Časť tretia – Okolo sveta

V poslednej časti našej mini série sa pozrieme na interiéry, ktoré sú inšpirované konkrétnymi krajinami. Či už sú to krajiny, ktoré ste navštívili, a ktoré vás okúzlili, alebo krajiny, o ktorých len snívate, správny výber látok či nábytku vám môže pomôcť vyčarovať exotiku priamo u vás doma.

Čínsky interiér

Čínsky interiér čerpá z niekoľko tisícročnej tradície čínskej kultúry. Farby sú väčšinou veľmi výrazné, používa sa najmä čierna s červenými a zlatými akcentami. Správnu atmosféru vám pomôžu vytvoriť aj tradičné papierové tienidlá na lampy, bambusové doplnky a čisté, jasné línie. Ako akcenty môžete použiť orientálne vázy a strategicky rozmiestnené čajové sviečky.

shutterstock_165808706

shutterstock_258921278

Španielsky interiér

Takýto dizajn je veľmi energický, farebný stredomorský štýl, ktorý pripomína vily na pobreží stredozemného mora. Na steny sa často používa špongiová technika, pri ktorej sa na stene vytvára textúra pomocou použitia špongií a štetcov a rôznych odtieňov farieb. Typickými farbami sú zemité tóny. Akcentami potom môžu byť rôzne bavlnené tkaniny, doplnky z tepaného železa, a keramika rôznej veľkosti v stredomorskom štýle. Nábytok by mal byť tmavý a vyrobený z dreva a kože.

shutterstock_66607537

shutterstock_328481141

shutterstock_328481156

Arabský dizajn

Aj vy môžete mať doma tisíc a jednu noc. Stačí, ak do svojho interiéru zakomponujete zaujímavé orientálne látky, extravagantné farby. Dobrým spôsobom je použitie veľkého množstva vankúšov. Pridajte orientálny koberec, ľahučké záclony a orientálne tienidlá na lampy a máte priestor hodný kráľovnej.

shutterstock_99001919

shutterstock_235942456

shutterstock_377435899

Indický interiér

Ak vám srdce piští za Indiou, vyčarujte si malú Indiu doma. Za farebnou inšpiráciou netreba ísť ďaleko, stačí sa pozrieť na svoju poličku s korením. Kari, kurkuma, kardamóm, tieto a mnohé ďalšie tvoria prekrásny základ farebnej palety. Rôzne výrazné vzory sú tiež vhodnou voľbou. Môžete vytvoriť rôzne mozaiky, alebo použiť tapetu. Ako doplnky môžete použiť rôzne sošky hindských bohov, slonov, len nezabudnite, že s doplnkami vždy treba narábať opatrne, aby ste ich v priestore nemali príliš. Nábytok by mal byť opäť tmavý, aby pomohol vyniknúť farebným akcentom.

shutterstock_136479530

shutterstock_350430878

shutterstock_382676515

Tiež Vás možno zaujme časť druhá o štýlovom bývaní – Čisté línie

Facebook komentár
Etta Henri

Etta Henri

Etta je tvor tvorivý a keď práve netvorí, trávi čas inak, samozrejme aktívne. Pravdepodobne sledovaním Gilmore Girls. Alebo filmov od Aronofskeho. Určite ju nikdy nikto nemôže obviniť, že nemá široký záber.