Šuplík s nápisom: “nikdy neotvárať”

Zmeny, ktoré ma pozdvihli a vyniesli, a zmeny, ktoré ma nechali padnúť na dno ľudskej bezmocnosti, áno aj také boli.

Šuplík s nápisom: “nikdy neotvárať”

V mojom živote sa udiali zmeny, ktoré si rada s primeranou dávkou nostalgie pripomínam, a aj také, ktoré som kedysi odložila do šuplíka „nikdy neotvárať“.

Niektoré zo zmien boli tými, ktoré zatriasli mojím životom v základoch, prichádzali za zvuku fanfár a ja by som vtedy, naplnená šťastím, vyobjímala celý svet. Všetky frázy typu: „Šťastie praje pripraveným“, „Pravda a láska víťazí“, boli zrazu hmatateľné.

Niektoré zmeny prišli nečakane, obrátili môj život naruby, pošliapali to, v čo som verila, a svet, ten svet, ktorý by som len nedávno od šťastia vyobjímala sa ticho prizeral tomu, ako sa topím v slzách bezmocnosti a pýtam sa: „Prečo?“

Prečo?

Všetko sa malo stať, a ja viem, že ak by som nevidela svet cez slzy a bolesť v srdci, nevedela by som si ho naplno užiť cez búšenie srdca radosťou, cez teplo, ktoré sa rozlieva telom a ja cítim, že všetko čo sa mi deje, dáva zmysel. Dnes už viem, že šuplík „nikdy neotvárať“ ma posunul k zmenám, na ktoré s nostalgiou spomínam.

Môj krásny a plný život

Velebím každú zmenu v mojom živote, pretože je súčasťou toho, ako dnes žijem, aká som, kým som … každá z nich tvorí mozaiku niečoho jedinečného, čo sa volá:
„Môj krásny a plný život.“

 

Vaša, tiež so štýlom, Katarína

 

Prečítajte si tiež: Už nežijem pod ťarchou sľubov

 

Facebook komentár
Katarína Mikle

Katarína Mikle

redaktor

Som zakladateľka komunity Ženy so štýlom. Verím, že ženy majú obrovskú silu a potenciál. A ak sa spojíme, vytvoríme osobné a pracovné priateľstvá, dokážeme zmeniť spoločnosť.