Tieto 4 veci si za peniaze nikdy nekúpite II.

V článku Tieto 4 veci si za peniaze nikdy nekúpite I. ste čítali o 4 veciach, ktoré si za peniaze nikdy nekúpite. Keďže vecí, ktoré si za peniaze nekúpite, je o čosi viac, poďme sa spoločne pozrieť na ďalšie.

Prirodzenú krásu
Na tému „Čo je to krása?“ by sa dali písať slohy… Na tom, čo je krásne a kto je krásny, sa zhodnúť nemusíme. Určite sa však vieme zhodnúť na tom, že prirodzenú krásu si kúpiť nikto nevieme – nedá sa. Vedeli ste, že magazín People každoročne udeľuje titul najkrajšia žena roka? Tento rok ho získala Jennifer Aniston, v roku 2015 to bola napríklad Sandra Bullock. V minulosti najkrajšou ženou roka bola aj Beyoncé, Gwyneth Paltrow či Jennifer Lopez. Keď si všetky tieto ženy predstavím vedľa seba, myslím že dostatočne vidno, že krása je relatívnym pojmom. A to, čo jednému človeku pripadá atraktívne, druhého nemusí zaujať vôbec. Françoise Saganová povedala: „Existuje vek, v ktorom musí byť žena krásna, aby ju milovali. A potom príde vek, v ktorom musí byť milovaná, aby bola krásna.“

2

Dôveru
Práve dôvera je jedna z tých najkrehkejších záležitostí v živote – a tým nemám vôbec na mysli len vzájomnú dôveru dvoch či viacerých ľudí. Okrem takejto vzájomnej dôvery je nesmierne dôležitá aj sebadôvera – teda dôvera v samú seba, vo svoje schopnosti, v neopakovateľnú jedinečnosť. Aj peniaze sú prikrátke na to, ako sa niekedy (seba)dôvera ťažko buduje a ľahko stráca.

3

Šťastný domov
To, že peniaze nie sú absolútne zárukou šťastného domova, možno vidieť každodenne. Možno aj vo vašom okolí – sú ľudia, ktorí o peniaze núdzu nemajú a napriek tomu o šťastnom domove nemôže byť ani reč. Vnímam to tak, že šťastný domov nie je tvorený peniazmi, ale ľuďmi v ňom.

1

Bezstarostný deň
Každý nový deň môže byť nepredvídateľným dobrodružstvom a bez ohľadu na to, či máte peňazí kopec, alebo aj nie, bezstarostný deň si za ne nekúpite. Na prvý pohľad sa možno zdá, že akékoľvek starosti sa lepšie zvládajú s „plnou kešeňou“, na druhej strane však nezabúdajme, že deň je taký, akým si ho urobíme (a nielen deň, ale aj náš život). Na záver jedna múdrosť od Dalajlámu: Ak má problém riešenie, nemá zmysel robiť si starosti. Keď riešenie nemá, starosti nepomôžu.“

4

Lu

Prečítajte si tiež: Ego – zdroj všetkých problémov?

Facebook komentár
Lu Ladecká

Lu Ladecká

Som lojálna voči veciam, ktoré mám rada. Predtým než si ich obľúbim, podrobím ich dôkladnému prieskumu. Mám svoj štýl a ísť do hĺbky je jeho dôležitou súčasťou.