Vianočná dedinka na zámku Schloss Hof

Vianočná atmosféra v najväčšom barokovom vidieckom sídle Rakúska

V tomto roku si pre nás neďalekí susedia pripravili zaujímavosť v podobe vianočných trhov. Vianočná dedinka na zámku Schloss Hof, alebo možnosť zažiť pravé vidiecke Vianoce.

História vianočných trhov siaha až do stredovekej Viedne, kde sa konali už v roku 1294. Atmosféru najkrajších sviatkov roka si vychutnávame v adventnom období aj na vianočných trhoch. Spolu s blízkymi či priateľmi môžeme tráviť pohodové chvíle ochutnávaním špecialít, typických práve pre toto obdobie.

Atmosféra býva nezameniteľná

Tento rok si naši susedia pripravili lákadlo v podobe vianočnej dedinky na zámku Schloss Hof. Okrem krásne vyzdobených a vysvietených vianočných stánkoch, naše zmysly bude dráždiť vôňa vianočného punču, vareného vínka a všakovakých dobrôt.

Počas predvianočných víkendov sa otvoria brány zámockého areálu Schloss Hof, ktorý sa premení na adventný trh. Asi sto stánkov ponúkne nápady na vianočné darčeky, od ozdôb na vianočné stromčeky, cez figúrky do betlehemov, hračky, až po diela z dreva a sviečky.

Okrem horúcich voňavých nápojov sa bude šíriť vôňa pečených gaštanov, pražených mandlí, či sladkého vianočného pečiva a medovníkov. Žiarivý vianočný svet ponúka množstvo originálnych ozdôb, dekorácií, ale aj tipy na darčeky.

Tento rok sú pripravené nádherné živé jasličky vyrobené z pravého dreva so živými zvieratami. V zámockých komnatách budú vianočné exponáty, ktoré prezradia viac o tradíciách Vianoc. Prečo sa stromček v minulosti vešal na strop za kmeň a kde sa vyrábali prvé medovníky.

Zaujímavosťou bude návšteva ,,izby dobrých mravov“, cisárskej rodiny, kde prostredníctvom rôznych príbehov a anekdot sa ľudia dozvedia, ako sa na dvore oslavovali Vianoce. Prehliadky budú aj v slovenskom jazyku.

Každú sobotu v slávnostnej sále zaznejú koncerty klasickej hudby. Marcheldská filharmónia zahrá vianočné melódie Corelliho, Vivaldiho a Händla.

Na svoje si prídu aj deti. Nebudú chýbať obľúbené dielničky, ktoré ponúknu kreatívne workshopy, od pečenia koláčikov, až po výrobu vianočných sviečok.
Deti budú mať možnosť v historickej triede napísať list Ježiškovi, či stretnúť sa s kúzelníkom a s rozprávkarom.
Zvieratká zo zámockého statku budú súčasťou živých jasličiek a tie ostatné sa potešia návštevám v zámockých stajniach. Najmenší si môžu zajazdiť na poníkoch.

Schloss Hof
19.11. – 18.12. 2016
soboty 10:00 – 20:00 hod.,
nedele a 7.- 8.12.: 10:00-18:00 hod.

Ak už navštívite vianočné trhy, je úplne jedno, či budú vo vašom meste, alebo kdekoľvek inde. Najdôležitejšie je, aby ste si celú atmosféru vychutnali s pokojom v duši a v očakávaní najradostnejších sviatkov roka.

 

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: Manželské sľuby v kostoloch a kostolíkoch na Slovensku

 

Zdroj:/https://www.schlosshof.at/sk/vsetky-podujatia/schloss-hof/detail/event/vianocna-dedinka-na-zamku-schloss-hof-10/
http://mojerakusko.sk/vylety/vianocne-trhy-na-zamku-schloss-hof/

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.