Život, aký si zaslúžime

Často si oprašujem múdrosti mojej babičky a čím som staršia, používam ich stále viac. Babička hovorila:

,,Keď sa človek narodí vyzerá tak, ako má, ako dieťa, ale časom tak, ako si zaslúži…“

O tom, ako by mal vyzerať život každého z nás, vieme všetci. Predstavy máme veľmi podobné, chceme sa mať dobre. A verím, že aj pri extrémnom dostatku, by sme sa chceli mať ešte lepšie. Človek je raz taký… a múdrosť mojej babičky?

,,S jedlom totiž rastie chuť“...

Aby sme prežili šťastný život, musíme si najskôr očistiť myseľ. Z vlastnej skúsenosti viem, aké úžasné je, prestať vnímať, ako nás berú ľudia okolo nás. Odhodíme tak jeden z balvanov, ktoré nám bránia k prežívaniu života naplno. Pribudne nám zdravé sebavedomie a odvaha na množstvo úžasných vecí. Dôležité je pozitívne myslieť na to, čo chceme dosiahnuť, je to oveľa užitočnejšie, ako negatívne myslenie. Ak si k tomu naservírujeme, čo najčastejší humor a smiech, mnoho vecí sa stane bezvýznamnými.

Naozaj je pravdou, že veselí a uvoľnení ľudia, majú riešenie situácií oveľa jednoduchšie. Myslím, že je dobré nezaoberať sa iba svojím šťastím. Pomôcť druhým, či už rodičom, priateľom, či len tak náhodne, je úžasný spôsob, ako sa budeme cítiť dobre.

Spomínam si na nedávnu príhodu, kedy sme si väčšia skupina cudzích ľudí na parkovisku, pomáhali naštartovať premrznuté autá. A hoci nám všetkým bola obrovská zima, tešili sme zo vzájomnej pomoci. Hovorí sa, pomôžete niekomu a obaja sa budete cítiť dobre.

Aký je život, ktorý si zaslúžime?
Pre mňa je to ten obyčajne neobyčajný. Ten, ktorý mi dáva večer dobrý pocit na srdiečku, že som poctivo odviedla svoju prácu. Ten, ktorý mi umožňuje tráviť voľné nezabudnuteľné chvíle s ľuďmi, blízkymi môjmu srdcu.
Ale i ten, ktorý mi dovolí z času na čas, sa odmeňovať maličkosťami, po ktorých ,,samozrejme ako žena túžim“… 🙂

 

Vaša Iwka

 

Prečítajte si tiež: 7 najväčších fitness mýtov

 

Facebook komentár
Iwka Bašnáková

Iwka Bašnáková

Mám svoj štýl a prezradím vám z neho niečo. Nosím ružové okuliare a úsmev na tvári.